Meie klientide hulka kuuluvad paljud Euroopa juhtivad mööblit ja kodutekstiili turustavad jaeketid

Wendre AS

Pärnumaa üks suurimaid tööandjaid Wendre on viimastel aastatel läbinud mitmeid uuendusi. Viimati avati uus tehasepood Pärnu tehases, kus külastajad näevad lisaks toodetele ka toomise köögipoolt. Uurisime, et mida Wendres toodetakse ning millised on lähiaastate plaanid.

Kui suur on hetkel Wendre meeskond?

Wendre kontsernis leiab tööd umbes 800 inimest. Tootmisüksused paiknevad Eestis ja Poolas ning 5 müügibürood Euroopas.

Mida Wendre Pärnus toodab?

Wendre valmistab aastat 14 miljonit tekki ja patja ning 370000 voodit ja madratsit. Wendre Group pöörab tähelepanu keskkonnasäästlikkusele ja rakendab oma töös tehnoloogiaid, mis võimaldavad taaskasutada tootmisjääke kuni 95% ulatuses. Materjalide ja teenuste ostmisel peetakse alati silmas keskkonnamõju.

Kuhu Pärnu tehases toodetu jõuab?

Meie klientide hulka kuuluvad paljud Euroopa juhtivad mööblit ja kodutekstiili turustavad jaeketid. Toodangust suurema osa moodustavad kaubamärgitooted, kuid ollakse edukad ka enda kaubamärkide Familon, Wendre ja Geska turundamisel.

Millised on Wendre lähiaastate plaanid Pärnus?

Wendre investeerib uude e-müügi platvormi, et muuta veebipood kasutajasõbralikumaks ja pakkuda ostjatele kaupa mitmes eri keeles.

Juunis avatakse Wendre pood Tallinnas Järve Keskuses, kui kauplust saadab edu, tuleb pealinna poode juurdegi. Seejärel sihitakse Lätit ja Leedutki.

Kuidas mõjutab Wendre tegemisi Rail Baltica tulek maakonda?

Elavdab Pärnu majandust tuues Pärnu linna lähemale Läti, Leedu ning kesk Euroopale. Suurendab turistide arvu, mille tõttu läheb majutusasutustel paremini ning suurendab Wendre võimalusi nendega koostööd teha. Parandab oskustööliste kättesaadavust, kes ei pea selleks elukohta vahetama, vaid saavad mugavalt liikuda tööle ka pealinnast või hoopis Riiast.

 

Asukoht Pärnu

Loe veel lugusid: