Usume, et Pärnu ettevõtluskeskkond on hea ning positiivne

NOTE Pärnu OÜ

2021. aastal Pärnu linna aasta ettevõtteks valitud NOTE Pärnu OÜ annab tööd umbkaudu 200 inimesele ning on maakonna üks suurimaid tööandjaid.

Tegemist on rahvusvahelisse NOTE gruppi kuuluva ettevõttega, kellel tehased asuvad erinevates Euroopa riikides ning üks tehas on ka Hiinas. Pärnus asuv tehas jääb suurematest sõiduteedest kõrvale ning seetõttu ei tea paljud kohalikudki, et sellise rahvusvahelise haardega ettevõte Pärnus tegutseb. Uurisime siis neilt, et mida täpsemalt nad teevad ja kuhu see toodang jõuab.

Mida NOTE Pärnu tehases toodetakse?

Peamine tegevusala on elektroonika koostude valmistamine originaalseadme tootjatele.

Mis originaalseadmetele need koostud lähevad? Kus NOTE toodangut kasutatakse või seda näha saab?

Meie tooteid tegelikkuses väga näha tavainimesele ei olegi. Valmistame peamiselt tööstuselektroonikat, mis tähendab, et meie tooted lähevad tööstuslikesse seadmetesse. Nagu näiteks kontrollerid, toiteallikad, voolumuundurid, inverterid, repiiterid – mis lähevad metrootunnelitesse. Meditsiiniseadmetesse ja maamõõduseadmetesse teeme vaid trükkplaadi osa, klient teeb lõppkoostu ise.

Kui suure osa käibest moodustab eksport ning mis on peamised riigid kuhu Pärnus tehtu jõuab?

Eksport moodustab 85%, millest enamus on seotud Põhja-Euroopaga.

Tööstuses pööratakse üha rohkem tähelepanu digitaliseerimisele, automatiseerimisele ja jätkusuutlikusele. Kuidas on NOTE nendes valdkondades enda tegevusi arendanud?

Elektroonikatööstus on digitaliseerimises ja automatiseerimises alati olnud esirinnas, NOTE Pärnu otsib pidevalt võimalusi automatiseerimiseks ning tugevalt on liigutud viimastel aastatel tootmise paberivabaks saamises suunas.

Jätkusuutlikus on terve NOTE grupi tasandil oluline teema, astutud on lihtsamad sammud nagu prügi sorteerimine ja taastuvatest allikatest elektri kasutamine.

2024. aasta eesmärk on saada süsiniku neutraalseks otseselt meie kontrolli all olevad saasteallikad. Teeme tugevalt tööd ka sisseostetava energia 100% süsiniku neutraalsusega, kuid seal on takistuseks hetkel veel keskküte, mille osas lihtsaid valikuid ei ole. Lisaks hakkame 2024. aasta jooksul mõõtma ja eesmärgistama kõiki saaste tegureid, mis meie tegevusega kuidagi on seotud.

Kas Rail Balticu tulek mõjutab NOTE tegevusi?

NOTE toodang ei ole füüsiliselt mahult väga suur, seega ka täna toimivad transpordilahendused on piisavad, kuid kindlasti annab Rail Baltic uusi keskkonnasõbralikke võimalusi nii kaubaveoks kui ka ärireisideks.

Millised on NOTE lähiaastate plaanid Pärnus?

NOTE Pärnu eesmärgiks on iga-aastane kasvamine. Oleme loonud sobiva pinnase kasvuks meditsiinitehnoloogias, digitaalsetete antennisüsteemide, tööstuselektroonika ja rohetehnoloogia seadmete tootmiseks. NOTE klientide rahulolu mõõtmisel näeme klientide soovitusindeksis aastast aastasse ühe paremaid tulemusi, mis annab kindlust, et liigume õiges suunas.

Kasvu tagamiseks on lähiajal plaanis tehase laiendus.

Kuidas hindate Pärnu ettevõtluskeskkonda?

Usume, et Pärnu ettevõtluskeskkond on hea ning positiivne.

Asukoht Laki 1, Pärnu linn

Loe veel lugusid: