Tunnustatud siidri- ja veinipiirkond on tugev konkurentsieelis teiste maakondade ees

Tori Jõesuu Siidri- ja Veinitalu OÜ

Tori Siidritalu on pere-ettevõte, kus valmistatakse Eesti õuntest siidrit. 2014ndast aastast on tegeletud oma talu rajamisega, kasvatatud mahedalt õuna- ja viinapuid ning valmistatud siidrit.

Miks just Pärnumaal?

Sest Pärnumaale on perel rajatud kodu ning ka maa, kus õunapuid kasvatada. Pere on kõikide oma toodete sünni juures, alates õunapuude paljundamisest ja pookimisest kuni pudelisse villimise ja etikettide panekuni. Tori Siidritalu siider valmib traditsioonilisel meetodil, kus pudelis kääritamine ja pikk laagerdamisprotsess annab eriliselt rikkaliku, maalähedase ning täidlase maitse.

2018 aasta sügisel avati külaliste vastuvõtmiseks Siidrisalong, mis asub Siidritalu tootmishoones. Siidrisalong on parim koht Soomaad külastavale matkaseltskonnale väikeseks hingetõmbe pausiks ja klaasikeseks siidriks. Läbi klaasseinte avaneb vaade tootmisruumidesse, kust võib märgata vilgast tegevust ja mitmesuguseid põnevaid siidrivalmistamise seadmeid. Siidrisalong on ka kõige õigem koht Tori Siidritalu toodete kaasa ostmiseks, sest just peremees või perenaine aitavad kliendi maitsemeelele sobivaima toote välja valida.

Ettevõtte rajamine Pärnumaale oli tingitud sellest, et perel oli siin ootamas talukoht, kus sai siidritalu rajama hakata. Põllumaad olid viljapuude kasvatamiseks sobivad ja hing tegutsemistahet täis.

Iidsed teadmised

Siidritalus on puuvilja- ja marjaveini tehtud juba vanaisade aegadest. Tänane pererahvas toetub esivanemate kogemustele, väärindades kohalikul, eripärase koostisega Soomaa mullal kasvanud puuvilju ja marju. Erilisel kohal on õuel kasvav vana, metsistunud õunapuu, mille omapäraselt mõrkja maitsega kuldõunu kasutatakse Tori Siidritalu ainulaadse siidri valmistamiseks. Tutvuda saab ka päris ehtsa põhjamaise viinamarjaistandusega.

Pere suur unistus- Pärnumaa, kui tunnustatud siidri- ja veinipiirkond- annaks tulevikus kindlasti Pärnumaale konkurentsieelise nii teiste maakondade ees kui ka väljaspool Eestit.

“Kes hindab turvalist elukeskkonda, pisut rahulikumat elutempot, ummikutevaba liiklust ja ilusat Pärnu suve, siis tasub Pärnusse kolimist ja siin ettevõtlusega alustamist kaaluda,” lisab perenaine lõpetuseks.

Tori Jõesuu Siidri- ja Veinitalu ootab enda juurde tööle maatööst ja maa-elufilosoofiast lugupidavaid inimesi.

 

info@siidritalu.ee
Asukoht Jõesuu küla, Tori vald, Pärnumaa
Töötajate arv 2
Auhinnad ja saavutused Eesti parim mahetoode 2016a Baltikumi parim traditsiooniline siider 2018a Ciderworld (Frankfurt, Saksamaa) parim puuviljavahuvein 2019 III koht.

Loe veel lugusid: