Aafrika on üks huvitavamaid mandreid kuhu oleme viimased aastad üritanud ennast laiendada. Seal on tohutu turg ja meeletud võimalused meiesugustele tegutsemiseks.

P-Trucks

25. novembril toimus Lottemaal Pärnumaa tegijate tunnustusüritus. Konkurss Pärnumaa tegijad on kõrgeim maakonnapoolne tunnustus ettevõtjatele ja vabakonnale. Konkursi käigus selgitatakse välja enim tähelepanu väärivad ettevõtted Pärnumaa jaoks olulisemates valdkondades, tublimad vabatahtlikud, tegusamad MTÜ-d ning aasta teo tegijad. Ürituse raames valivad oma valla aasta ettevõtte kõik Pärnumaa omavalitsused.

Tori valla aasta ettevõtteks valiti P-Trucks OÜ.

Seoses võiduga küsisime mõned küsimused ettevõtte juhilt Raimond Pärnilt.

Palju õnne võidu puhul. Kas Tori valla aasta ettevõtte tunnustus tuli Teile üllatusena?

Tänan õnnitluse eest, loomulikult tuli tunnustus meile suure üllatusena. Tori vallas on väga palju tublisid ettevõtteid, kindlasti meist palju edukamaid, aga ju siis jäime millegi erilisega silma, tänan siinkohal veelgi otsustajaid.

Usun et see eriline tegu oli endise Sauga Seafarmi territooriumi heakorrastamine ja sinna 4,8MW tootmisvõimsusega päikeseelektrijaama rajamine.

Selle viimase päikesepargi andmed on aukartustäratavad:

  • Park hõlmab kokku 34 kinnistut kogusuurusega ca 10 ha,
  • Paigaldatud on 15 360 tk päikesepaneeli koguvõimsusega ca 6300 MW,
  • Kuna maapind oli keerulise koostisega, siis kasutasime konstruktsiooni kinnitamiseks maapinnale 1600 m3 betooni,
  • Paneelide ühendamiseks kasutasime ligi 45 kilomeetrit erinevaid kaableid,
  • Aastane elektrienergia toodang on 6500 MW/h – selline kogus katab ligi 1300 Eesti kodumajapidamise aastase elektrivajaduse.

Rääkige lühidalt, millega P-Trucks tegeleb?

P-Trucks OÜ aktiivne majandustegevus algas 2002. aasta suvel. Põhiline tegevusala on tänaseks suurte busside ja veokite maaletoomine, hooldus, remont ja müük üle Euroopa ja isegi Aafrikasse ja Lõuna-Ameerikasse. Selleks tarbeks on meil 2000 m2 suurune remonditöökoda Sauga alevikus. Kevadeks valmib seal töökoja laiendus kuhu leiavad kaasaegsed ruumid liivapritsi ja värvimistööd.

Teiseks tegevusalaks on kinnisvara arendamine ja büroo-, kaubandus- ja äripindade üürimine nii Pärnus Papiniidu Keskuses kui ka Saugas.

Kui palju Teie vahendatud sõidukitest jõuab tagasi välismaale. Mis on peamised sihtturud?

Välismaale läheb meie müüdud bussidest ca 95%, põhiliselt Ukrainasse, Poola, Venemaale, Soome, aga ka Itaaliasse, Portugali.

Teie kodulehelt saab teada, et P-Trucksil on esindus ka Aafrikas. Miks?

Aafrika on üks huvitavamaid mandreid kuhu oleme viimased aastad üritanud ennast laiendada. Seal on tohutu turg ja meeletud võimalused meiesugustele tegutsemiseks, seal praktiliselt puuduvad bussid inimeste transpordiks. Seal on põhiliselt kasutusel minibussid mis tihtipeale on ilma uste-akendeta ja kuhu mahutatakse 2-3 korda rohkem inimesi kui meil.

Skandinaavias on aga tohutu hulk enam kui 10 aasta vanuseid tehniliselt korralikke busse mida ei saa oma vanuse tõttu Euroopas kasutada. Oleme otsinud pikka aega usaldusväärset kohalikku ja lõpuks leidnud universaalse ärimehe Cote d`Ivoire-lt (Elevandiluurannik), esimesed meie bussid on jõudnud Ghanasse ja seal uued omanikud leidnud, järgmised lähevad 2022. aasta alguses

Võiduvideos mainiti, et korrastasite Saugas endises sigala kompleksis asuvad kasutuseta olnud alad. Lisaks mainisite ise, et kevadeks valmib uus ja moodne värvimismaja. See tähendab, et Teil on päris uued tööruumid. Kui lihtsalt leiate sinna töötajaid?

Töötajate leidmisega on tänasel päeval suured probleemid, pole leidnud noori kes tahaksid/julgeksid oma käed mustaks teha. Oleme võtnud Pärnumaa Kutsehariduskeskusest praktikante ja loodame nendest tulevasi autoremondilukkseppi kasvatada. Kui keegi tubli ja füüsilist tööd mitte kartev noor juhtub seda artiklit lugema, siis teadke et me ootame Teid, pakume kaasaegset töökeskkonda, sõbralikku meeskonda ja korralikku palka oma Sauga töökojas.

Kui tihti on Teil asjaajamist vallaga ja kui heaks ise koostööd hindate?

Tori vallaga on meil ülihead suhted, pidevalt on vaja vallas asju ajada. Teen seda alati hea meelega teades, et valla töötajad mõtlevad kaasa ja tahavad leida lahendusi.

Olen ettevõtjana pidanud suhtlema väga paljude omavalitsustega ja seega võin kinnitada omadest kogemustest: Tori vald on Eesti parim ja ettevõtjasõbralikum omavalitsus. Kui minul oleks võimalus, siis annaksin neile Eesti aasta omavalitsuse tiitli.

Kõiki võitjaid ja võiduvideod näeb Pärnumaa tegijate kodulehel.

Asukoht Tori vald, Sauga alevik
Auhinnad ja saavutused Tori valla aasta ettevõte 2021
P-Trucks OÜ juhatuse liige Raimond Pärn

Loe veel lugusid: