Meil on tänaseks mitmeid edulugusid, kus meie globaalsesse meeskonda on jõutud ka Pärnust

Scanfil

Pärnumaa üks suurimaid tööandjaid on Scanfil, kes pakub Pärnus tööd ligi 800 inimesele. Tegemist on rahvusvahelise ettevõttega, mis kuulub Soome kontserni. Siinkandis alustati tegevust 1997. aastal ja seda Sindi tekstiilivabriku kontorihoone esimesel korrusel. Tänasel päeval asub nende tootmishoone Vana-Saugas.

Uurisimegi neilt, et millega Scanfil tegeleb ning milliseid võimalusi annab töö rahvusvahelises ettevõttes.

Millega Scanfil tegeleb?

Oleme enam kui 45-aastase elektroonikatootmise kogemusega globaalse haardega meeskond. Scanfil on usaldusväärne tootja ja tarnija elektroonikatööstuse kõige nõudlikumatele klientidele.

Pärnu tehas on teiste Scanfili gruppi kuuluvate tehaste seas eriline. Meie juures ei keskenduta, mitte ühele kindlale tootmissektorile, vaid ühe katuse alla on koondunud mitu erinevat valdkonda, vase ning alumiiniumi töötlus koos galvaniseerimise ja värvimisega, kaabli- ja elektroonika tootmine ning lõpptoodete integreerimine.

Lisaks Pärnule, siis kus veel Scanfili tehased asuvad?

Meie tehased asuvad: Eestis, Soomes, Rootsis, Saksamaal, Poolas, Hiinas, USA-s.

Kas see tähendab, et Pärnust on võimalik teha ka rahvusvahelist karjääri Scanfili sees?

Kindlasti. Meil on tänaseks mitmeid edulugusid, kus meie globaalsesse meeskonda on jõutud ka Pärnust. Organisatsioon on suur ning arenemisvõimalusi leidub igal sammul.

Kuhu Pärnus valminud toodang peamiselt jõuab?

Meie tehase usinate töötajate kätetööd võib näha erinevates maailma paikades. Toodang liigub meie tehastest näiteks Soome, Rootsi, Norra, Itaaliasse, Ameerika Ühendriikidesse, Hiina, Hollandisse, Poola, Inglismaale. Toodame klientidele, kes toimetavad väga erinevates ärisegmentides – moodne linnaruum, automatiseerimine ja turvalisus, digitaalsed lahendused, energeetika ja meditsiin.

Millised on lähitulevikus Scanfili plaanid Pärnus?

Meie kõige suurem fookus lähitulevikus on meie inimesed ja töötajad ning nende koolitamine ja areng. Samuti panustame järjepidevalt töökeskkonna parendamisesse (sh ohutuse ja turvalisus). Tegeleme aktiivselt tehnoloogiapargi uuendamisega, selleks et olla võrdväärne ja jätkusuutlik partner meie klientidele.

Kasvava ettevõttena tegeleme tootmise iga ruutmeetri maksimeerimisega ja lisandväärtuse pakkumisega meie klientidele läbi vertikaalse integreerimise. Samuti on lähituleviku eesmärgiks orgaaniline kasv nii olemasolevate kui uute klientide näol.

Kui palju mõjutab Scanfili tegevust Rail Balticu tulek?

Täna on tootmisettevõtete suureks väljakutseks inseneride puudus. Rail Balticu tulek võiks potentsiaalselt mõjutada kvalifitseeritud tööjõu rännet ka Pärnu suunda. Kindlasti loodame raudtee tulekuga saada võitu transpordi ajas ja kulus. Loodetavasti elavneb ka kaubavahetus, mis on keskkonnasõbralikum lahendus materjalide transpordiks. Koostöö parenemine ja elavnemine Balti riikide siseselt. Efektiivsem nii rahaliselt kui ajaliselt.

Kellel on huvi Scanfili vabade töökohtade kohta Pärnus, siis visake pilk peale meie erilehele.

Asukoht Vana-Sauga 40, Pärnu linn

Loe veel lugusid: