Pärnus töötades võib vastutada kontserni mitmete tegevuste eest ja seeläbi juhtida erinevaid rahvusvahelisi meeskondi

AQ Lasertool

Pärnu linnapiiril Lemmetsa külas asuv AQ Lasertool on siinkandis toimetanud juba üle 20 aasta. Tegemist on maakonna ühe suurima tööandjaga, mis 2022. aastal valiti ka Pärnu linna aasta ettevõtjaks. Uurisime neilt, et millega nad täpselt tegelevad ning millised on lähiaastate plaanid.

Millega AQ Lasertool tegeleb?

AQ Lasertool OÜ tegeleb metallist komponentide ja koostude tootmisega auto- ja energeetikatööstuses.

Mida tähendab nime ees AQ?

AQ on sõnalühend sõnadest Aros Quality. Sellel on seos ettevõtte asutamisega Rootsis 1994 Västerasi linnas. Västerasi linna ajalooline nimi oli Aros. Q on aga lühend kvaliteedist, mis on ettevõtte mõtteviis.

Teil on Eestis mitu tootmishoonet. Kui suur osa teie tegevusest asub Pärnus?

AQ Lasertoolil asub Eestis 3 tootmisüksust. Pärnus asuvas tootmisüksuses on 10 000 m² tootmispinda ja siin töötab ca 200 töötajat. 75% ettevõtte käibest toodetakse Pärnus. Tehases on olemas peamised lehtmetalli töötlemiseks vajaminevad protsessid nagu laserlõikus, stantsimine, painutus, keevitus, freesimine, koostamine, pulbervärvimine.

Harjumaal Viimsis asuvas tootmisüksuses on tootmispinda 2 500 m², töötab ca 65 töötajat ning tegeletakse metalltoodete pinnatöötlusega.

Jüris asuvas tootmisüksuses on tootmispinda 4 000 m², töötab ca 60 töötajat ning tegeletakse peamiselt metallist komponentide vormimisega.

Kuhu peamiselt jõuab Pärnus toodetu?

Meie peamiseks kliendiks on autotööstus (Scania, Volvo, Volvo Construction Equipment, MAN), siis meie toodang võib ringi sõita või asuda igas maailma osas ja nii ka Pärnus. Energeetikasektori suurem klient on General Electric ning nende tuulegeneraatorid paiknevad samuti üle maailma. Rääkimata erinevatest parkimise- ja piletiterminalidest. Üldjuhul meie ettevõtte toodang on peidus masinate ja seadmete sisemuses ning seda ei ole visuaalselt näha, kuid ilma nendeta masinad ei sõida ja seadmed ei tööta. Võime öelda, et meie toodangut võib leida Brasiiliast Austraaliani.

Kas kuulumine suurde rahvusvahelisse gruppi annab võimaluse teha karjääri rahvusvaheliselt?

Rahvusvahelisse kontserni kuulumine annab võimaluse ka rahvusvaheliseks karjääriks, kuid alati see ei tähenda, et töökoht peab asuma väljaspool Pärnut. Seega võib Pärnus töötades vastutada kontserni mitmete tegevuste eest ja seeläbi juhtida erinevaid rahvusvahelisi meeskondi.

Millised on AQ Lasertooli plaanid lähiaastatel Pärnus?

Meie peamine rõhk on tootmise automatiseerimisel ja robotiseerimisel, mis omakorda tähendab nõudlust kvalifitseeritud tööjõu järele. Sellest tulenevalt jätkame pidevat koostööd koolide ja haridusasutustega arendades välja töökohti, mis loovad rohkem lisandväärtust.

Artikli kaanefoto autor on Aimar Laadi.

Asukoht Lemmetsa küla, Pärnu linn

Loe veel lugusid: