Hindame Pärnumaa ettevõtluskeskkonda väga heaks

Dipperfox

Pärnu linna külje all asuvas Paikuse alevis tegutseb Dipperfox OÜ, kelle toodete vastu tuntakse huvi üle maailma. Käibe poolest oli möödunud aasta samamoodi edukas, sest tõus oli aastaga ligi kuuekordne. See aasta jätkab ettevõte kasvamist. Ettevõtte tegemistest ja tulevikuplaanidest rääkis meile nende tegevjuht Jaana Külm.

Millega Dipperfox tegeleb?

Dipperfox OÜ toodab innovaatilisi ekskavaatori lisaseadmeid ekskavaatoritele ja traktoritele. Meie „lipulaevaks“ on kännupuur Dipperfox 850 Pro. Lisaks on tänasel hetkel tooteportfellis kännupuur Dipperfox 600 väiksematele masinatele. Arenduses on istutuspea, palgilõhestaja, külmunud pinnase frees ja maapuur.

Aktiivse müügitegevusega alustasime 2020.aasta oktoobris peale kännupuuri patenteerimist. Tänaseks hetkeks on edasimüüjaid 24, kes asuvad 18 riigis.

Olete roheline ettevõte. Mida see tähendab?

Dipperfoxi tootmine kasutab päikesepaneelidelt saadud energiat. Kännupuuri mootoris kasutatakse Valvoline õli, mille tootmisel järgitakse rangelt „rohelist jalajälge“. Tooted koosnevad materjalist, mille tootja SSAB on 2030.a-ks lubanud olla CO2 vaba.

Lisaks on kännupuur oma olemuselt väiksema ökoloogilise jalajäljega. Kui känd välja kaevatakse, muutub see koheselt jäätmeks, kuid kännu puurimisel jäävad järgi laastud, mis ümbritseva mullaga segunedes muutuvad huumuseks. Sellel arvamusel pole ainult Dipperfox ise, vaid oleme saanud ka Rootsi keskkonnaameti seisukoha, et kändude puurimist saab käsitleda jäätme ringlusena. Samuti on võimalik peale kännu puurimist koheselt samale kohale asemele istutada uus puu.

Lisaks on kändude puurimine oluliselt väiksema CO2 heitega, sest tänu kiirele kännueemaldamisele viibib ekskavaator vähem tööpaigas ja eraldab seega vähem heitgaasi õhku. Meie puur on 10 korda kiirem teistest teadaolevatest kännu eemaldamise viisidest.

Kui palju teie juures hetkel inimesi tööl on?

Töölepinguga töötajaid on ettevõttes 6, kuid erinevat muude partnerluslepetega töötab lisaks veel 8 inimest. Ehk kokku on meeskonnas 14 inimest.

Teie kasv on viimastel aastatel olnud väga kiire. Millised on lähituleviku plaanid?

Esmajärjekorras on oluline tootearendus, sest edasimüüjatele on oluline, et meie portfellis oleks lisaks kännupuurile veel erinevaid seadmeid. Mida rohkem on lõpptarbijaid, seda rohkem tuleb olemasolevat mudelit kohandada erinevate turgude jaoks. Sest puuritavad puud on erinevad ja vajavad seetõttu spetsiifilisemaid seadeid kännupuurile.

Lisaks jätkub igapäevane töö leida edasimüüjad nii Kesk-Euroopas kui ka Ameerika Ühendriikides, et katta kõik sealsed osariigid vähemalt ühe edasimüüjaga.

Kus Teie tooteid Eestis näha saab?

Meie toodet saab näha meie enda tootmises Paikusel. Kuid meie suuremateks turundajateks on kindlasti lõppkasutajad, keda võib näha töötamas erinevate maanteede ääres või infrastruktuuride arendamisel.

Lisaks oleme tegemas demopäevi nii puisniitude taastajatele kui ka RMK partneritele.

Mis riikides asuvad Teie peamised kliendid ning kui suure osa moodustab eksport?

Meil on tänaseks 24 edasimüüjat 18 riigis (Soome, Rootsi, Norra, Läti, Saksamaa, Belgia, Ungari, Prantsusmaa, Hispaania, Portugal, Suurbritannia, Iirimaa, Ameerika Ühendriigid, Kanada, Lõuna-Aafrika Vabariik, Austraalia, Uus-Meremaa, Jaapan).

Enim edasimüüjaid asub Ameerika Ühendriikides ja Saksamaal.

Ekspordi osakaal käibest oli eelmisel aastal 94%.  Selle aasta esimesed kuud on näidanud, et ekspordi osakaal on 99,5%.

Kui heaks hindate Pärnumaa ettevõtluskeskkonda rahvusvahelise äri tegemisel?

Hindame Pärnumaa ettevõtluskeskkonda väga heaks, sest Pärnumaa Arenduskeskuse töötajatega on olnud hea klapp erinevate projektide läbiviimisel. Sealsed töötajad leiavad alati lahenduse ja toetavad ettevõtjat ka kõige hullemate ideedega.

Asukoht Paikuse alev

Loe veel lugusid: