Head tööjõudu on vaja väärtustada. Ilma oma tublide töötajateta ei toimiks ükski ettevõte.

Boardic Eesti

25. novembril toimus Lottemaal Pärnumaa tegijate tunnustusüritus. Konkurss Pärnumaa tegijad on kõrgeim maakonnapoolne tunnustus ettevõtjatele ja vabakonnale. Konkursi käigus selgitatakse välja enim tähelepanu väärivad ettevõtted Pärnumaa jaoks olulisemates valdkondades, tublimad vabatahtlikud, tegusamad MTÜ-d ning aasta teo tegijad. Ürituse raames valivad oma valla aasta ettevõtte kõik Pärnumaa omavalitsused.

Põhja-Pärnumaa valla aasta ettevõtteks valiti vineerist pakendeid tootev Boardic Eesti OÜ.

Seoses võiduga tegime kiirelt juttu ettevõtte tegevdirektor Madis Tagoga.

Palju õnne võidu puhul! Kas Põhja-Pärnumaa valla aasta ettevõtte tunnustus tuli Teile üllatusena?

Aitäh! Tunnustus tuli väga suure üllatusena. Asume Põhja-Pärnumaa valla ääremaal ja teeme vaikselt omi asju. Valla asjad ja toimetused on üldiselt väga kauged, sest Pärnu on lähemal, kui valla keskus. Seda enam on hea tunne, et märgati ja tunnustati.

Kui palju Teie toodetest läheb umbkaudselt eksporti?

Suur enamus meie toodetest läheb eksporti, ca 95% Rootsi ja alla 1% Saksamaale. Meie emafirma asub Rootsis ning kogu Rootsi minev kaup liigub läbi erinevate meiega samasse gruppi kuuluvate ettevõtete lõpptarbijateni.

Võiduvideos mainiti, et laiendate oma tootmist ning loote piirkonda töökohti juurde. Palju Teie juures hetkel inimesi töötab ja palju plaanite kohtasid juurde luua?

Hetkel töötab meie juures 45 inimest. Meil on plaanis 2022 suve lõpuks laiendada oma tootmishoonet ja sama protsessiga parandada sisemist logistikat, mis loob juurde suurusjärgus 20 uut töökohta.

Kui lihtsalt leiate endale tööjõudu?

Üldse mitte lihtsalt. Alates 2020 oktoobrist on tellimuste mahud hakanud jälle tõusma ning alates 2021 algusest olen otsinud töötajaid juurde. Kõikidest jooksval aastal sõlmitud töölepingutest ainult ca. pooled on püsima jäänud. Vähe on selliseid, kellest oleme pidanud omal algatusel loobuma. Pigem lihtsalt leitakse linna või lahe taha parem/tasuvam töökoht. Maakohas on keeruline leida head tööjõudu.

Teie tootmisprotsess on ehitatud selliselt, et saate täita ka erinevaid eritellimusi. Kas saate tuua näiteid mõningatest erilisemates tellimustest, mis meelde jäänud?

Kui aus olla, siis tegelikult koosneb kogu meie toodanguportfell eritellimustest. See ongi meie edu võti konkurentide ees – meil on väga vähe standardlahendusi. Valdav enamus on kujundatud spetsiaalselt kliendi vajadusi silmas pidades, olgu selleks siis korduvkasutus, pakendi kergus või ruumi säästlikus tühja kasti ladustamisel.
Kui meenutada mõnd eriti erilist tellimust, siis me oleme teinud näiteks 2,7 x 2,2m kasti Tom Cruise’i uue voodi transportimiseks, aga ka puitmaterjalist metallitöötäpsusega raame tuumaallveelaeva torustike pakendamiseks.

Olete pälvinud peresõbraliku ettevõtte pronkstaseme. Mida see tunnustus tähendab ja kas oskate tuua näite, et mis samme olete selleks astunud, et ettevõte oleks peresõbralik?

Head tööjõudu on vaja väärtustada. Ilma oma tublide töötajateta ei toimiks ükski ettevõte. Oleme üritanud oma võimete piires muuta oma töökohti atraktiivsemaks tööotsijatele, samas hoides olemasolevaid töötajaid. Liitusime 2017 sügisel Pere- ja töötajasõbraliku ettevõtte programmiga, et saada välist abi viimaks sisse meetmeid, mis aitaks eesmärkini jõuda. Pärast 2 aastat kõva tööd jõudsime pronkstasemeni, mille saavutamiseks oleme sisse viinud erinevaid hüvesid, sh töötajatele massaaži pakkumine ja ettenähtust rohkemate haiguspäevade eest tasumine, aga ka ühisürituste ja lahtiste uste päevade korraldamine (ajal, mil koroona polnud veel päevakorras). Loodetavasti hakkab ülemaailmne olukord varsti rahunema, siis oleks ehk lootust ka kõrgema taseme poole pürgida. Hetkel läheb kogu aur igapäevaste katsumuste lahendamiseks.

Kõiki võitjaid ja võiduvideod näeb Pärnumaa tegijate kodulehel.

Asukoht Põhja-Pärnumaa, Libatse küla
Auhinnad ja saavutused Põhja-Pärnumaa valla aasta ettevõte 2021 Pere- ja töötajasõbralik ettevõte pronkstase
Boardic Eesti OÜ tegevdirektor Madis Tago

Loe veel lugusid: