Soovime, et meie jalajälg võiks olla järjest rohelisem, mis on ka järjest enam meie klientide ootus

Alise Technic

Pärnus tegutseb arvestatav hulk erinevaid tööstusettevõtteid, kelle toodang jõuab üle maailma. Üks neist on Alise Technic, kus töötab umbkaudu 40 inimest. Uurisime neilt, et millega nad tegelevad ning missugused on lähiaastate plaanid Pärnus.

Millega Alise Technic tegeleb?

Alise Technic OÜ tegeleb vastavalt kliendi soovidele lehtmetallist toodete tootmisega. Pakume tootmisteenust kasutades selleks laia valikut kaasaegseid metalli töötlemistehnoloogiaid ja arvutiprogrammjuhtimisega seadmeid.

Kus te Pärnus asute?

Asume Pärnus, Savi tn 36c, mis asub Via Baltica vahetus läheduses.

Mis riikidesse teie tehtud toodang edasi liigub?

Meie ettevõttel on aastatepikkune koostöökogemus erinevates tööstusharudes tegutsevate klientidega (masinaehitus, transport, kommunikatsioon, elektrienergia tootmine, ehitus, mööblitööstus ja tööstusseadmed) Skandinaavias, Balti riikides ja Saksamaal.

Mis on omapärasemad asjad, mida olete enda juures valmistanud?

Valmistame tooteid, mida kliendid meie käest tellivad ja milleks on meil olemas sobiv tehnoloogia. Kuid huvitavamatest toodetest saab nimetada näiteks akupanga korpused laevadele, hambaarsti tooli kandekonstruktsioon, suusakuurordi riidekuivatuskapid, võtmeseifid, aga oleme valmistanud ka detaile pääste- ja veoautodele, tööstuslikele printerile ja linnamööblile.

Olete tähelepanu pööranud ka keskkonnasäästlikumale tootmisele. Mis on viimased/viimane muutus, mida olete enda tootmises läbi viinud?

Oleme läbi Keskkonnainvesteeringute Keskuse ressursitõhususprogrammi soetanud omale uue lendoptikaga laserseadme ja läbi selle oleme suutnud oma materjalikasutust parandada 10-12% aastas. Tulenevalt sellest on meie ressursisääst umbes 100 tonni materjali. Püüame igapäevaselt kõikides tegevustes mõelda läbi keskkonnasäästlikkuse ja raiskamise vähendamise. Soovime, et meie jalajälg võiks olla järjest rohelisem, mis on ka järjest enam meie klientide ootus.

Millised on teie lähituleviku plaanid Pärnus?

Ettevõte on tegutsenud Pärnus aastast 2000, tänaseks juba 23 aastat, pidevalt arenedes ja investeerides uuemasse tehnoloogiasse. Plaanime sama jätkata ka järgnevatel aastatel, et olla Pärnumaal parimate tööandjate seas, luua uusi töökohti ning oma oskustega pakkuda klientidele kasulikke lahendusi.

Asukoht Savi tn 36c, Pärnu linn

Loe veel lugusid: