Plaanidesse on võetud üsnagi palju ja põnevat. Tegevussuundades on olulisel kohal diginähtavus.

Hevo Tehnika

Pärnumaa suurimal ettevõtete tunnustusüritusel Pärnumaa Tegijad valiti Saarde valla aasta ettevõtteks HevoTehnika OÜ. Kilingi-Nõmme linnas tegutsev ettevõte on pika ajalooga, kuid just viimastel aasatel on tehtud kiire areng. Uurisime neilt, et millega Hevo Tehnika tegeleb ning millised on lähiaastate plaanid. Küsimustele vastas turundusspetsialist Helen Ruzitš.

Hevo Tehnika valiti Saarde valla aasta ettevõtteks. Kas tunnustus tuli üllatusena?

Tunnustus tuli meile tõesti üllatusena. Oleme olnud tegusad ja pidevas arengus ning rõõm oli tunnustust vastu võttes tõdeda, et oleme ka teistele silma jäänud. See annab indu edasi toimetada ja oma visioone ellu viia.

Tegevjuht Siim Ruzitš tunnustust vastu võtmas

Millega Hevo Tehnika tegeleb?

Meie peamiseks tegevuseks on oma väljatöötatud traktorihaakeriistade tootmine. Nende tootmine on meil aastaringne ja hõlmab enamuse ettevõtte tegemistest – tootmine lattu ja edasimüüjatele,  sinna juurde kuulub ka toodete arendus ja uuendamine. Teeme ka metalliga seonduvaid eritellimustöösid, pakume murutehnika hooldust ja remonti ning uue teenusena ka tehnika renti.

Kui lai on teie tootesortiment ning kas mõni toode on kujunenud Hevo Tehnika põhitooteks, mille vastu kõige rohkem huvi tuntakse?

Hevo Tehnika valikus on 70- 80 erinevat tootemudelit, mis jagunevad omakorda metsatehnikaks, põllutehnikaks ja hooldustööde tööriistadeks. Läbi aegade on ikka kõige populaarsemaks olnud metsatehnika ja sellega seonduvad tooted. Enim müüdud tooteks on meil palgihaarats. Kuid viimastel aastatel on ka uuemad tooted üha enam nõutud. Üheks selliseks tooteks on näiteks laaduri külge käiv reha-haarats. Toode on oma laia kasutusvõimaluste poolest populaarne.

Populaarne toode reha-haarats

Kui suur osa teie toodetest läheb eksporti ning kus asuvad teie peamised kliendid?

Müüme oma tooteid suures mahus siseturul, kuid eksporti läheb 35-40% toodangust. Peamised ekspordikliendid asuvad Soomes, Lätis, Inglismaal, Norras, Austrias, Rootsis, Belgias.

Olete viimastel aastatel jõudsalt kasvanud. Millised on lähiaastate plaanid?

Plaanidesse on võetud üsnagi palju ja põnevat. Tegevussuundades on olulisel kohal diginähtavus. Panustame suurel määral tootmismahu kasvatamisesse, tootearendusse ning kavandatud investeeringutesse. Suureks eesmärgiks on juurde saada tootmispinda, mille tarbeks on juba ka vastavad ettevalmistused tehtud. Uus tootmispind annab juurde kiirema tootmistsükli, tänu millele on võimalik täita ka rohkem eriprojekte. 2023. aasta aprillis näeb Hevo Tehnika OÜ-d esmakordselt ka Maamessil, kus on võimalus kõigil soovijatel tulla toodetega lähemalt tutvuma.

Rohkem infot leiab meie kodulehelt.

Asukoht Kilingi-Nõmme
Auhinnad ja saavutused Saarde valla aasta ettevõte 2022
Tegevjuht Siim Ruzitš ja turundusspetsialist Helen Ruzitš

Loe veel lugusid: