Aina vastutustundlikumas maailmas kasvab puidu tähtsus.

Metsä Woodi Pärnu tehas

Soome metsatööstuskontsern Metsä Grupp on jätkusuutliku biomajanduse edendaja, kes kasutab säästvalt majandatud põhjamaistest metsadest pärit taastuvat puitu. Kontsern keskendub puiduvarumisele ja metsateenuste pakkumisele ning puittoodete, tselluloosi, värskest kiust kartongi, majapidamis- ja toiduvalmistuspaberite tootmisele.

Metsä Grupp tegutseb aktiivselt ka Eestis. Pärnus asub Metsä Woodi kasevineeritehas, kus valminud tooteid kasutatakse muu hulgas näiteks transpordis ja betoonraketiste valmistamisel. Tehas avati ametlikult 2018. aasta oktoobris. 2019. aasta algul aga avasime järeltöötlemisliinid, mis võimaldasid meil tootevalikut laiendada.

Pärnu tehase on eriline kindlasti selle poolest, et ta on üks väheseid kui mitte ainuke Eesti puidutööstusettevõte, mis ei kasuta Eesti puitu. Peame oma konkurentsieeliseks seda, et oleme paindlikud ja suudame teha väga laia sortimenti kasevineeritooteid.

Eriliseks teeb tehase ka selle käivituskiirus. Kui esimesed tootmisseadmed saabusid tehasesse 3. jaanuaril 2018, siis kaks esimest vineerikoormat läksid kliendi poole teele juba aprillis. Esimese tegevusaasta lõpuks saime ISO sertifikaadid 9001, 14001, 18001, mida peame ka omaette saavutuseks. Väga olulisel kohal meie igapäevategevustes on keskendumine tööohutusele.

Üheks  suurimaks õnnestumiseks peame väga hästi toimivat meeskonda nii tootmise kui kontori poolel. Rõõmu teeb see, et näeme kõigi suurt pühendumust nii eesmärkide saavutamisel kui meeskonnatöö edendamisel. Kuigi inimeste taust, kogemused ja isikuomadused on väga erinevad, oleme üks suur tubli tööpere.

Meie meeskonda on oodatud kõik tublid puidu- ja tootmistööhuvilised, kes soovivad panustada kõrgkvaliteedilise vineeri tootmisesesse. Väljaõpe toimub kohapeal töökäigus ning tootmisliinide rohkus annab võimaluse järjepidevaks arenguks.

Leia meie tegemiste kohta rohkem infot www.metsawood.ee.

Merite Liidemaa-Pärn
personalijuht

kaarel.tali@metsagroup.com
Asukoht Pärnu
Töötajate arv 200
Auhinnad ja saavutused Pärnumaa edendaja 2019 Pärnumaa Aasta tööandja 2018 Eesti Töötukassa lepinguline koostööpartner EAS suurettevõtte toetus

Loe veel lugusid: