Leia midagi...

millest Sa

vaimustuksid

millest Sa

ekspert oleksid

mida

inimesed tahavad

Näpunäited äriplaani koostamiseks

Enne ettevõtlusega alustamist tuleb enda jaoks mitmed asjad selgeks mõelda. Kuna ettevõtte loomine ja selle arendamine nõuab suuresti kogu vaba aja, raha ja palju energiat, siis kaalu põhjalikult, kas oled valmis seda kõike panustama ja riskima.

Enne esimeste sammude astumist mõtle iga pisiasi täpselt läbi ja pane paberile kirja ehk koosta äriplaan. Selgelt määratletud eesmärkide abil on võimalik ära hoida kulukaid vigu ja teha otsuseid, mis on äri seisukohalt olulised.

Head juhised äriplaani koostamiseks leiad siit:

Ettevõtlust toetavad teenused

Selleks, et ettevõtlusega alustamine poleks algajale ettevõtjale liialt keeruline protsess, on loodud mitmesuguseid tugisüsteeme. Need pakuvad ettevõtjatele rahalisi toetusi, nõustamist, koostöövõimalusi, koolitusi ja praktikume.

Ettevõtlust toetavad keskused annavad nõu esimeste sammude astumisel: aitavad läbi mõelda äri- ja arenguplaane, eelnõustavad ja -hindavad võimalikke starditoetuse taotlejaid. Nõustamine maakondlikus arenduskeskuses on alustava ettevõtja jaoks tasuta.

Rahalisi toetusi ettvõtlusega alustamiseks pakuvad mitmed organistatsioonid, sh:

Kui soovid Pärnu ja Pärnumaa investeerimisvõimaluste kohta lisateavet, tutvu siinse ettevõtluskeskkonnaga külastades Pärnumaa Arenduskeskuse kodulehte.

Võta ühendust