Oleme püüdnud omi asju ajada vaikselt ja ilma suurema tähelepanuta

Kihnu Veeted

25. novembril toimus Lottemaal Pärnumaa tegijate tunnustusüritus. Konkurss Pärnumaa tegijad on kõrgeim maakonnapoolne tunnustus ettevõtjatele ja vabakonnale. Konkursi käigus selgitatakse välja enim tähelepanu väärivad ettevõtted Pärnumaa jaoks olulisemates valdkondades, tublimad vabatahtlikud, tegusamad MTÜ-d ning aasta teo tegijad. Ürituse raames valivad oma valla aasta ettevõtte kõik Pärnumaa omavalitsused.

Kihnu valla aasta ettevõtteks valiti Kihnu Veeteed AS.

Seoses võiduga tegime kiirelt juttu Kihnu Veeteede AS juhatuse liikme Andres Laasmaga.

Palju õnne võidu puhul! Kas tunnustus tuli Teile üllatusena?

Tänud heade soovide eest. Ikka tuli tunnustus üllatusena eriti kuna varem pole meid sellel konkursil nomineeritud. Oleme püüdnud omi asju ajada vaikselt ja ilma suurema tähelepanuta.

Tunnustuse ühe põhjusena toodi välja, et suutsite see aasta tagada praamiühenduse hea kvaliteedi. Kuidas see õnnestus ja mis muudatusi te selleks tegite?

See on Kihnu valla hinnang ja selle üle saab ainult rõõmu tunda. Ilmselt on põhjuseks ka see, et eelmise aasta lõpus alustasime liinivedu uue riigihanke raames ja sellega kaasnesid saarerahvale mõned harjumatud muudatused, mille tööle hakkamiseks tuli nii mõndagi protsessi lihvida. Riigi soov oli üle Eesti parvlaevaühenduste korraldust ühtlustada ja kuna Kihnu varasemad reeglid oluliselt erinesid, tõid mõned muudatused kaasa mõistmatust.

Kui palju reisijaid Teie laevad aasta jooksul veavad?

Kihnu Veeteed opereerib Eestis 9 laevaliini ja korraldab Kihnu, Ruhnu, Vormsi, Aegna, Piirisaare ja mandri vahelist ning ka Hiiumaa ja Saaremaa vahelist Sõru-Triigi laevaliini.  Aastas sõidab meie laevadega ligi 230 tuhat reisijat ja 75 tuhat sõidukit.

Kuidas on Kihnu Veeteedel see aasta läinud ning kui palju olete olnud mõjutatud turismisektorit räsivast koroonakriisist?

2021. aasta on meile olnud üsna tavaline. Koroonakriis meid eriti mõjutanud pole, kuna Eesti siseturism on viirusega seondunud välisreisipiirangutest olnud väga aktiivne ja Eesti väikesaared on atraktiivne turismi sihtpaik. Eriti tuleb siin kiita Kihnu saare kogukonda, kelle aktiivsus teeb teistele saartele selgelt silmad ette.

Kas saate jagada mõnda huvitavat lugu sellest hooajast, mis Kihnu Virvel on juhtunud või keda olete saarele vedanud?

2021. aastast jääb meile kui vedajale tegelikult kõige rohkem meelde septembri lõpus toimunud vägagi mastaapne päästeõppus parvlaeval Kihnu Virve. Niipaljude erinevate organisatsioonide ja õppusel osalevate inimestega ühisõppus oli meie jaoks esmakordne. Suitsuga täitunud laev, reaalsed päästjad ja meedikud laevas ning reisijate täielik evakuatsioon päästevahenditesse on oluline kogemus meeskonnatöö korralduse veelgi paremaks muutmisel.

Kuidas hindate koostööd Kihnu Vallavalitsusega?

Kihnu Vallavalitsusega on koostöö olnud alati hea ja konstruktiivne. Nagu elus ikka ei saa olla kõigis asjus alati täiesti ühel meelel aga oluline on, et saare rahva liikumine oleks hästi tagatud ning antud tunnustus on selle õnnestumise märk.

Kõiki võitjaid ja võiduvideod näeb Pärnumaa tegijate kodulehel.

veeteed@veeteed.com
Asukoht Kihnu
Auhinnad ja saavutused Kihnu valla aasta ettevõte 2021
Kihnu Veeteede juhatuse liige Andres Laasma

Loe veel lugusid: