Mulle väga meeldivad RMK matkarajad. Need rajad on kõik väga ilusad

Pärnumaa on koduks paljudele inimestele, kes on siia kolinud välismaalt. Nende lood, miks nad on oma järgmiseks koduks just Pärnu valinud, on erinevad ja väga huvitavad. Need lood annavad hea võimaluse näha Pärnut teise nurga alt.

Miks sa Pärnusse kolisid?

Ma tahtsin rohkem maailma näha ja mu mees on Pärnust pärit. Ta on selline pingevaba inimene, kes teeb oma otsuseid lihtsalt. Tahtsin teada, kuidas on olla tema moodi.

Kui kaua sa oled siin elanud?

Olen elanud siin umbes neli aastat ja rõõmus, et olen saanud siin juba nii kaua olla ja selle ajaga lähemalt näha, mismoodi see Eesti elu täpselt käib. Minu esmamulje Eestist polnud just kõige parem – tulin esimest korda siia talvisel ajal ja kuigi teadsin küll, et siin on väga külm, ei olnud mul ikkagi õigeid talveriideid. Eestlastel aga on selline ütlemine: „Ei ole halba ilma, on ainult vale riietus“.

Lisaks on eestlased mõnikord häbelikud ja näivad pisut tõrjuvatena. Tegelikult on nad aga väga lahked ning sõbralikud. Eestlased on tunnevad ennast vabalt, viskavad palju nalja ja ajavad teisi inimesi naerma.

Kas sa elasid Jaapanis suures linnas?

Elasin eeslinnas. Võrreldes Pärnuga oli see ikkagi suur – umbes 80 000 inimest. Aga minu linna kõrval asus suurem linn, kus elas umbes miljon inimest.

Kui raske oli end Pärnus sisse seada?

Õnneks on nii minu abikaasal kui ka mul endal väga toetav pere ning ka teised meid ümbritsevad inimesed on olnud suureks abiks. Tagasi mõeldes ei läinud sisseelamisel kõik kindlasti kergelt, aga tänaseks on see aeg muutunud juba armsaks mälestuseks. Loodan siiski, et Pärnusse avatakse kunagi autentne Jaapani restoran.

Kas sa oled viimasel ajal Jaapanit külastanud?

Ei ole. Uskumatu, et olen Jaapanist ära olnud juba ligi 5 aastat. Plaanin sel aastal oma perega lõpuks Jaapanit külastada.

Mis sind Pärnu juures kõige rohkem üllatas?

See, et talvel kõik inimesed kas kaovad ära või kolivad kusagile Lõuna-Euroopasse… Teen muidugi nalja, aga Pärnus elades on torkab see nii teravalt silma, kui palju on siin talvel suvise ajaga võrreldes märkimisväärselt vähem inimesi.

Photo: Kanal 2

Mis tööd sa siin teed?

Olen laulja ja aastase tütre ema. Sel aastal ilmub mul ka uus singel ning kui see tundub teile huvitav, siis saate mind instagramis jälgima hakata. Minu kasutajanimi on seal maiko_1993.

Osalesid Eesti teleshows, kus laulsid duetti Jüri Pootsmaniga. Kuidas see juhtus?

Käisin WAF muusikakoolis ja Maiken siis tutvustas mind show eestvedajaga. Olen alati tahtnud elukutseliseks lauljaks saada, nii oli see minu jaoks suur võimalus ja andis hea kogemuse. Jüriga koos laulmine osutus samuti lausa unustamatuks kogemuseks ning olen siiralt tänulik kõigile neile inimestele, kes mulle sellise võimaluse pakkusid.

Kas sul on maakonnas lemmikkohtasid, mida sulle meeldib külastada?

On küll. Mulle väga meeldivad RMK matkarajad. Need rajad on kõik väga ilusad ning raske on valida, kuid minu lemmik on Kabli looduse õpperada.

Kuidas kirjeldaksid Pärnut 5 sõnaga?

Suvi, elevant, rahulik, jalgratturid, spa.

Maiko

Laulja

Loe veel lugusid: