Suured ideed sünnivadki rahus ja vaikuses liigselt kiirustamata.

Olen sündinud ja käinud koolis Pärnumaal. 15 aastat elasin Tallinnas, kuid neli aastat tagasi otsustasin kolida oma lapsepõlvekodu lähedale tagasi. Esialgu töötasin kodu lähedal lasteaiaõpetajana. Praegu olen teist aastat Pärnu Täiskasvanute gümnaasiumis. Mulle on alati meeldinud mu töö. Ka õpilastega on väga vedanud!

Paar aastat tagasi tehti mulle ettepanek lüüa kaasa MTÜ asutamisel, et taotleda raha erinevate projektide jaoks. Nüüd saan loodud kultuuriseltsis tegeleda sellega, mis mulle ajaloolasena suurt huvi pakub. Näiteks EV 100 sünnipäevaks andsime välja raamatu kodukandi ajaloost, mille käsikiri on sama vana kui mina. Aeg-ajalt korraldan ka seebi ja küünalde valmistamise töötube nii täiskasvanutele kui ka lastele. Tore on oma kodukoha jaoks midagi teha.

Pärnumaal on hea elada: siin on puhas õhk ja palju ruumi. Pärast pikka tööpäeva on väga rahustav tulla koju, kuulata jõe vulinat ja jalutada värskes õhus. Inimesed on sõbralikud, töökad ning saavad aru, et maal on mõnus. Meie külas elab küll vähe inimesi, kuid kõik on väga ettevõtlikud. Väiksemas kogukonnas on lihtne end teostada, sest iga inimene ja tema oskused on hinnas. Suured ideed sünnivadki rahus ja vaikuses liigselt kiirustamata.

Arvan, et inimene võib olla õnnelik igal pool. Peaasi et saab teha tööd, mis meeldib, ja tegeleda millegi hingelähedasega. Minu jaoks on just Pärnumaa selline paik.

Veronika Uussaar

õpetaja

Loe veel lugusid: