Kodu rajamisel Pärnumaale saab määravaks rahulik ja turvaline keskkond.

Olen sündinud Tallinnas, kuid juba pisikese lapsena kolisin Pärnusse. Abikaasa Andres on sünnipärane pärnakas. Pärast gümnaasiumi lõpetamist läksime kõrgkooli, misjärel abiellusime ja otsustasime rajada kodu Pärnumaale. Alates siia kolimisest on Andres töötanud e-teenuste toote- ja ärijuhina. Mina jäin lastega koju ja hakkasin taas aktiivselt käsitööga tegelema.

2015. aastal asutasin oma ettevõtte Lillen OÜ. Andres on IT-valdkonna kõrval tegev ka Mesinduse Seltsi juhatuse liikmena ja korraldab kohalikele mesinikele mesinduse õppepäevi.

Juba aastaid oleme ühiselt panustanud Avatud Talude Päeva, samuti tantsime rahvatantsurühmas Tuurit-Tuurit.

Lastega peredele on Pärnumaa suurepärane paik. Huvitegevuste ja -ringide valik on lai ning vahemaad on väikesed. Suurlinnaga võrreldes on ajaline kokkuhoid märgatav.

Ka Pärnus saab suurt ette võtta, kuid välissuhtlus avab laiemad võimalused ja avarama suhtluskeskkonna. Viimane loob omakorda võimalusi ja pakub väljakutseid, mille allikad on pealinnas või hoopis mõnes välisriigis. Meie tööd ja tegemised on suuresti piirideta, sest me ei tegutse ainult Pärnumaal. Andrese töökoht asub Tallinnas ja suure osa ajast teeb ta kaugtööd. Minulgi on palju tööalast suhtlemist väljaspool Pärnumaad.

Rahulolu tagab tasakaal – võimalus teha väljakutset pakkuvat tööd ning olla laste jaoks olemas ja näha nende kasvamist turvalises keskkonnas.

Piret ja Andres Lilleste

looja ja ärijuht