See väikeettevõtja elu on väga huvitav, aga samas vahel raske ning keeruline.

Kaur Kasemaa on Sindist päris videograaf, kelle tööd on kindlasti juba paljud erinevates vormides näinud – olgu selleks reklaam-, muusika- või pulmavideo. Tegelikult õpib Kaur veel gümnaasiumis ning on vaatamata oma noorele eale juba aktiivne ettevõtja. Uurisime temalt, et kuidas ta selleni on jõudnud ning kuidas jagab aega enda kooli- ja tööelu vahel.

Õpid 12. klassis, kuid juba tegutsed ettevõtlusega ehk töötad videograafina. Kaua sa oled sellega tegelenud ja kust tekkis selline huvi?

Esimest korda võtsin kaamera 7 aastat tagasi kätte ja selle 7 aasta jooksul olen läbi kaamerasilma väga palju erinevaid asju jäädvustanud, alustades pulmadest kuni muusikavideoteni. Ma olen paar aastat õppinud fotograafiat, aga see kuidagi muutus minu jaoks igavaks ning jõudsingi video juurde. See köitis mind kohe, kuna see tundus lihtsalt nii põnev ja kaasahaarav.

Pilt ja video on minu jaoks mõlemad loo jutustusviisid. Video poole pealt on seda lugu nii palju mitmekülgsemalt võimalik jutustada ning vaatajale edasi anda kui ühe pildi näol. Sealt edasi tekkis mul võimalus kaasa lüüa kooli stuudioringis, kus kindlasti algas väga suur areng. Veetsin väga mitu aastas youtube erinevaid õpetusi läbi vaadates ning igasuguseid masterclasse vaadates.

Tutvuste kaudu sain juba esimesed suuremad videoprojektid ning sealt see neli aastat tagasi alguse sai. Tänaseks päevaks tegelen üle Eesti erinevas suuruses ja mahus projektidega. Kõige rohkem on kindlasti mulle meelde jäänud erinevad muusikafestivalid ning muusikavideod, kus olen operaatorina kaasa löönud.

Kui raske on nii noorelt ettevõtlusega alustada? Väikeettevõtja teeb ju põhimõtteliselt kõik ise, ehk lisaks filmimisele tuleb suhelda erinevate inimestega, leida lahendusi erinevatele olukordadele, tegeleda enda turundamisega ning lisaks ka raamatupidamisega.

See väikeettevõtja elu on väga huvitav, aga samas vahel raske ning keeruline. Kogu vastutus on sinu õlgadel, eriti veel kui minust sõltuvad teiste inimeste tööd ning projektide tähtajad, mis aina kiiremini lähenevad. Samas on väikeettevõtja elu nii põnev, et iga päevaga sa tunned, kuidas töötad enda tuleviku ning karjääri nimel ning ei pea kellelegi teisele kasumit teenima.

Vahel olen ikka tundnud, et päris hirmus otsus oli nii noorelt sellega algust teha ning sellist vastutuse koormat kanda. Pean väga tänulik olema inimestele, kes mu ümber on ning igapäevaselt toetavad mind. See on kindlasti olnud minu jaoks väga suur enesearengu etapp ning võimalus just ise ennast ettevõtluses täiendada ja ennast arendada. Turundamine ja raamatupidamine on ka minu jaoks nii põnev väljakutse ning pigem võtan sellega tegelemist kui enda arendamist mitte kohustust.

Kuidas jõuad kooli- ja tööelu selliselt jagada, et kumbki ei kannataks?

Eks vahel tuleb kompromissini jõuda, et ei kannataks mõlemad korraga, aga ma usun, et olen enda aja planeerimises päris hea ning suudan tasakaalus hoida mõlemad.

Millised on olnud sinu seni huvitavamad projektid?

Minu meelest igal projektil, olgu ta kas väike üritus, suur muusikavideo või hoopiski ettevõtte filmimine, oma huvitavad küljed. Tooksin ikkagi välja erinevad festivalid ning üritused, kus on hästi palju emotsiooni, sest videograafia on minu jaoks mälestuste käegakatsutavaks muutmise kunst. Mulle väga meeldib erinevate inimestega suhelda ning uusi koostöid võtta. Alati on väga huvitav kui postkasti saabub mõni uus meil tööprojektiga.

Oled ülesse kasvanud Sindi linnas. Viimastel aastatel on Sindi palju muutunud ning suured arendused ootavad piirkonda veel ka lähiajal ees (uus keskväljak, kärestikukeskus). Kuidas kirjeldaksid Sindit elukeskkonnana ja millist tuleviku piirkonnal näed?

Olen Sindis elanud 18 aastat ning selle aja jooksul on siin kindlasti palju arenenud ning elukeskkond muutunud. Mulle väga meeldib minu kodukoht ning kindlasti usun, et satun tulevikus päris tihti siia. Usun, et see on suurepärane koht elamiseks. Mis puutub muudatustesse, mis Sindit lähiajal eest ootavad, siis olen kindlasti väga elevil ning rahul, et minu kodukoht niimoodi areneb ning kasvab.

Mis plaanid sul endal peale keskkooli lõpetamist on?

Peale gümnaasiumi käiksin ära kaitseväes. Pärast seda on mul ilmselt selge, kas läheksin edasi õppima või saaksin täiskohaga tegeleda sellega mida praegu teen.

 

Kaur Kasemaa

Videograaf

Siit mõned Kauri videod:

Rohkem saab Kauri tööde ja ettevõttega tutvuda Korstenfilms kodulehelt.

Loe veel lugusid: