Tuleb teha meeldivaid tegevusi, meeldivate inimestega ja õnneks Pärnust neid leiab!

Passi järgi olen sündinud Pärnus, aga tegelikult hoopis Kuressaares. Nimelt on mu tädi üks Eesti armsaimaid ämmaemandaid ning toimetab Kuressaares. Et noorele emaks-saajale pole sünnitus lihtne missioon, on mitmed meie pere naised hoopis Kuressaares sünnitamas käinud. Aga passis on mul ikkagi Pärnu.

Terve oma elu olen olnud seotud Pärnuga. Isegi töötades mõned aastad Tallinnas, on süda mind alati koju tagasi kiskunud, seega olen Pärnus elanud ja toimetanud juba 31 aastat. Siin elamine tundub mulle ainuõige – nii mu kodu kui ka suvila on Pärnumaal.

Üheksa ametit

Tegelen siin Aloha Surfikeskuse opereerimisega, kanuu- ja räätsamatkade korraldamisega ning Hulkur rändbaari arendamisega, mille tegevused laienevad üle Eesti ja nüüdseks ka väljapoole Eesti piire. Lisaks on mu lemmikhobid, lohesurf ja postitants, Pärnus väga heal tasemel. Pärnus ei ole sa osa suurest süsteemist, vaid alati pereliige, mida iganes sa teed. Kui lähed Pärnus merele, võid kindel olla, et paljud inimesed teavad, mis oskuste ja varustusega oled läinud, ilmaolude muutudes või varustuse purunemisel saad tunda ennast turvaliselt, tõenäoliselt tullakse häda korral kiiresti appi. Samuti näiteks postitantsustuudio Vertical Fitness on üks vahvaim perekond, kuhu olen sattunud. Teeme trennis palju hulluseid, kus alati ei saa enda võimetele 100% kindel olla. See ühtekuuluvus ja teistest hoolimine, kuidas teineteist toetatakse ja julgestatakse, on midagi, mida suures linnas ei kohta (siin räägin nii enda kui teiste kogemustest). Tööd ja sporti tehes enda turvaliselt tundmine paneb sind rohkem pingutama, annab head energiat ja ükski tegevus ei ole sunnitud. Ma pole kunagi aru saanud lausetest: 1) Ma ei viitsi trenni minna. 2) Ma vihkan oma tööd. Tuleb teha meeldivaid tegevusi, meeldivate inimestega ja õnneks Pärnust neid leiab!

Pärnu on parim ennekõike elamiseks ja nautimiseks, sest puudub rutakus ja pealiskaudsus, mida võib kohata suures linnas. Siin on väike ja mõnus kommuun, kus sa tunned ennast elu osana, mitte ühe mutrina suures süsteemis. Siin elavad inimesed, kes hindavad oma aega ja suhteid. Pärnakad on minu meelest väga ühtehoidvad ning mõnikord võib “sissetulijal” olla raske kohalikega kontakti luua ja läbi lüüa. Pigem hinnatakse oma inimesi ja koostöö mõttes eelistatakse tihti sõprussuhteid. Ühtepidi teeb see sisenemise keeruliseks, samas murdes barjääri, võid olla kindel, et suhted on püsivad. Kui inimene on siiras, sõbralik ja rahuliku suhtumisega, siis põline pärnakas võtab ta avalisüli vastu ja suured teod hakkavad juhtuma.

Siin elades tagab rahulolu lihtsus ja kompaktsus

Minu jaoks on suur väärtus, et päeva jooksul saan tehtud palju rohkem asju kui näiteks Tallinnas. Jõuan kohtuda sõpradega, käia mitmel kohtumisel, uksest välja astudes olen kohe jooksurajal. See tagab nii rahulolu kui ka edu-  aeg ei kulu suurte vahemaade läbimisele ja aeg on väärtus! Paljud arvavad, et suuri asju saab teha ainult suurtes linnades, kuid küsige endalt, mis on Suur Asi? Minu jaoks on suured asjad need, mis tulevad südamest ja pakuvad rahuldust. Ametiredelil ronimine, kallite asjade hankimine võivad ju toredad olla, aga päeva lõpuks on kogutud emotsioonide pagas ainuke, millega suudad teiste elusid rikastada. Suur asi on läbi elu elada, mitte oodata paremat elu homme.

Pärnu on ideaalse lokatsiooniga looduslikus mõttes

Meil on meri, jõgi, metsad, rabad, tohutult meelelahutusvõimalusi. Ma väga loodan, et tulevikus kasutame kõike, mis meile on antud, veel targemalt. Näiteks Pärnu jõgi – järjest enam inimesi kasutab veesõidukeid, siin näen suurt potentsiaali jõeäärsetel restoranidel/kohvikutel. Kui me aitame inimesed paadist kaldale, tähendab see, et nad ka tarbivad tooteid ja teenuseid rohkem kui enda paadis viibides. Näen Pärnut kuurortlinnana ka tulevikus. Selleks, et püsida maailma mastaabis konkuretsis, peame minema kiirete muudatustega kaasa ja arendama tooteid/teenuseid, mis panevad Pärnu järgi ihalema. Meil on väga omanäoline kalurikultuur, mis on saanud vähe tähelepanu. Meil on Pärnu rand, mis on fantastiline võrreldes paljude kuulsate randadega muudes riikides- siin on madal vesi, enamasti meretuul, liivapõhi, lai ja puhas rannajoon. Teenused, mida rannas tarbida, on hetkel koondunud surfikeskuste juurde, kuid näen, et tervele rannale tuleks aktiivsus sisse süstida. Suvi on aeg, mida kasutada kuurortlinnale kohaselt, jättes talve hingamishetked kohalikele 🙂

Katriin Krimm
Pärnumaa Aasta noor ettevõtja 2018 nominent

Katriin Krimm

Loe veel lugusid: