Loe lähemalt

Töökohad

Loe lähemalt

Elu

Loe lähemalt

Ettevõtlus

Loe lähemalt

Õppimine

Loe lähemalt

Puhkus

Vaata veel
Vaata veel

Leia töö- ja kinnisvara pakkumisi, õppimisvõimalusi, vaatamisväärsuseid ning palju muud Pärnumaa kaardirakenduse abil

Otselingid kaardi teemadele:

Pärnumaalaste lood

Kati Ruubel

Festivali korraldaja

Vaheldust armastavale inimesele on Pärnumaa suurepärane paik.

Veetsin lapsepõlve Pärnumaal Tootsis. Pärnusse asusin elama siis, kui läksin õppima Hansagümnaasiumisse. Pärast keskkooli töötasin Ammende Villas, kust hiljem viis tee pealinna restoranimaastikule. See oli põnev aeg. Võimalus töötada restorani Stenhus esimese naisjuhatajana oli kindlasti minu karjääri tipp.

Perekonda luues tulin tagasi Pärnumaale, sest Pärnu linn tundus laste kasvatamiseks ideaalne. Minu abikaasagi on Pärnumaalt pärit ja surfipisik on teda tugevalt Pärnu küljes hoidnud, mistõttu veetsime nädalavahetused niikuinii siin.

Pärnu on turvaline, piisavalt mitmekesine, kuid samas väike. Vahemaad on kiirelt läbitavad ka jalgratastega. Meile meeldib väga vabas õhus aega veeta, mida siinsete parkide rohkus ka võimaldab.

Neile, kes armastavad vaheldust, on Pärnumaa nii elamiseks kui ka töötamiseks suurepärane paik. Suvel on kogu aeg miskit toimumas, samas, kui talveperioodil on mõnus looduse rütmis puhata ja ootusrikkalt uueks hooajaks valmistuda. Siin on hea võimalus teha suuri asju, sest väiksuse tõttu on lihtsam õigeid inimesi üheskoos ja kiiremini tööle panna.

Oleme abikaasaga mõlemad loonud oma ettevõtted just Pärnusse. Rõõmsate Laste Festivali korraldades olen märganud, et pärnakad tunnevad uhkust oma innovaatilisuse ja ettevõtlikkuse üle, hindavad kavaliteeti, tervislikke eluviise ja rohelist linna.

Piret ja Andres Lilleste

looja ja ärijuht

Kodu rajamisel Pärnumaale saab määravaks rahulik ja turvaline keskkond.    

Piret ja Andres Lilleste

looja ja ärijuht

Kodu rajamisel Pärnumaale saab määravaks rahulik ja turvaline keskkond.

Olen sündinud Tallinnas, kuid juba pisikese lapsena kolisin Pärnusse. Abikaasa Andres on sünnipärane pärnakas. Pärast gümnaasiumi lõpetamist läksime kõrgkooli, misjärel abiellusime ja otsustasime rajada kodu Pärnumaale. Alates siia kolimisest on Andres töötanud e-teenuste toote- ja ärijuhina. Mina jäin lastega koju ja hakkasin taas aktiivselt käsitööga tegelema.

2015. aastal asutasin oma ettevõtte Lillen OÜ. Andres on IT-valdkonna kõrval tegev ka Mesinduse Seltsi juhatuse liikmena ja korraldab kohalikele mesinikele mesinduse õppepäevi.

Juba aastaid oleme ühiselt panustanud Avatud Talude Päeva, samuti tantsime rahvatantsurühmas Tuurit-Tuurit.

Lastega peredele on Pärnumaa suurepärane paik. Huvitegevuste ja -ringide valik on lai ning vahemaad on väikesed. Suurlinnaga võrreldes on ajaline kokkuhoid märgatav.

Ka Pärnus saab suurt ette võtta, kuid välissuhtlus avab laiemad võimalused ja avarama suhtluskeskkonna. Viimane loob omakorda võimalusi ja pakub väljakutseid, mille allikad on pealinnas või hoopis mõnes välisriigis. Meie tööd ja tegemised on suuresti piirideta, sest me ei tegutse ainult Pärnumaal. Andrese töökoht asub Tallinnas ja suure osa ajast teeb ta kaugtööd. Minulgi on palju tööalast suhtlemist väljaspool Pärnumaad.

Rahulolu tagab tasakaal – võimalus teha väljakutset pakkuvat tööd ning olla laste jaoks olemas ja näha nende kasvamist turvalises keskkonnas.

Kõik lood
Pärnumaa kohadÜritusedPuhkusKultuur