Pärnumaa kõige suurem jõgi on Pärnu jõgi, mis on ühtlasi ka üks pikemaid jõgesid Eestis. Ülejäänud Pärnumaa jõed on pigem väikesed, kuid pakuvad vaatamata sellele häid võimalusi. 

Pärnu jõgi

Pärnu jõgi saab alguse Roosna-Allikust Järvamaalt ning saavutab oma kõige laiema kulgemise Pärnu linnas, kui jõe laius ületab 300 meetrit. Jõe pikkuseks on 144 kilomeetrit, mistõttu on seal ääres palju häid elamisvõimalusi. Viimastel aastatel on Pärnu linnas valminud mitmeid uusarendusi, mis täpselt jõekaldal. Lähiajal läheb ehitusele ka uus elamupiirkond täpselt kesklinna silla kõrval. 

 

Samas on võimalusi Pärnu jõe ääres elamiseks palju ning selle ääres asuvad mitmed asulad nagu Tammiste, Sindi, Paikuse, Tori, Jõesuu, Vihtra ja Suurejõe.  Just Tammiste küla on viimastel aastatel muutunud väga populaarseks elamupiirkonnaks, kuhu kerkib palju uusi arendusi.

Sauga jõgi

Tegemist on ligi 80 kilomeetrise jõega, mis kulgeb Pärnu jõkke. Selle kaldale jääb nii Pärnu linn kui ka teised väiksemad asulad Eametsa, Are, Suigu. Nendest Eametsa küla on piirkonna üks kiiremini rahvaarvult kasvavaid piirkondasid, kuhu valmivad pidevalt mitmed uued arendused. 

Audru jõgi

Audru jõgi saab alguse Lavassaare järvest ning on ligi 30 kilomeetri pikkune. Jõgi suubub Pärnu lahte. Selle jõe ääres on nii Pärnu linna piirkondasid kui ka näiteks Audru alevik, Jõõpre ja Lavassaare.

Pärnu jõgi Toris (Foto: Viktor Tund)

Reiu jõgi

Umbes 70 kilomeetri pikkune Reiu jõgi saab alguse Lätist Soka järvest ning suubub Pärnu jõkke Paikuse juures. Tegemist on populaarse asulaga Pärnu linna külje all, kus palju eramuid. Lisaks Paikusele kulgeb jõgi ka läbi Surju küla. 

Vändra jõgi

Vändra jõgi saab alguse Raplamaalt Lelle kandist ning suubub Pärnu jõkke. Ainuke asula, mis tema kaldale jääb, on Vändra, kus elab mitu tuhat inimest. Jõgi on umbes 50 kilomeetrit pikk ja kulgeb suuresti läbi kena looduse. 

Loe veel

Töö Pärnus

6 põhjust, miks elada Pärnumaal

Kaugtöö – miks Pärnumaa on kaugtöö tegemiseks väga hea koht?

Pärnumaa matkarajad