Kaugtöö tegemine ning selle võimalused aasta-aastalt üha paranevad. See annab aga inimestele võimalused paindlikumaks elukorralduseks ning asukohasõltumatuks tööks. Kindlasti on vaja käia aeg-ajalt ka kontoris, kuid kui enamuse kaugtööd saab ära teha kodus või kus iganes, siis on inimesel võimalus valida juba endale vabamalt elukoht ning töötada seal, kus ise soovitakse. 

Tulevikus 40 minutiga Tallinnasse

Siin on Pärnumaal hea eelis, sest asutakse kahe suurlinna Tallinna ja Riia vahel. Juba praegu on piirkond kaugtöö armastajate seas populaarne, kuid tuleviku arengud toovad siia regiooni täiesti uue hingamise. Näiteks jääb Rail Balticu valmides Tallinn 40 minutilise ja Riia tunniajase rongisõidu kaugusele. Tegelikult ei ole ka see rongisõit ajakulu, sest kaugtööd saab teha juba rongile astudes.

Mõnus elukeskkond

Kergliiklustee Pärnu jõe ääres

Pärnu linn on eelkõige tuntud turismikuurortina, kuid tegelikult on siinne elukeskkond samamoodi midagi sellist, mida kohalikud väga hindavad. Näiteks soojadade ilmadega on populaarne liikumisvahend ratas, sest hästi arendatud kergliiklusteede võrgustik annab võimaluse liikuda ühest linnaotsast teise, et ei peaks autoteele minemagi. Kindlasti on üks mõnusamaid tundeid see, kui saab mööda jõeäärt hommikul tööle või õhtul koju kulgeda.

Lisaks asuvad paljud ilusad kohad Pärnust kiire autosõidu kaugusel ja see annab võimaluse elada linnakeskkonnast väljas näiteks Häädemeeste mändide all või Soomaa piiril Toris jne. Oluline on märkida, et Pärnumaal on väga aktiivsed kohalikud kogukonnad, mis omavahel erinevates piirkondadest tihedalt koostööd teevad.

Kinnisvara

Kõik see annab ajaliselt kaugtöö tegijatele suure ajavõidu ning võimaluse elada rahulikumas elukeskkonnas. Kindlasti on oluline fakt ka see, et kinnisvara on Pärnumaal soodsam kui näiteks Harjumaal ja Tartumaal. Samas on kaugtöö spetsiifikaga töökohtade palk sõltuv tööturul pakutavast ning seda ei mõjuta inimese elukoht. Pole ju saladus, et keskmised palgad samadel ametikohtadel võivad Eestis maakonniti väga erineda. 

Siinkohal võib aga ennustada, et huvi kinnisvara vastu Pärnus üha suureneb ning tulevikus võivad juba hinnad olla Tallinnaga võrdväärsed. City24 kinnisvaraportaali eksperdid on ennustanud, et 10 aasta pärast on Pärnu kinnisvarahinnad kallimad kui Tallinnas (artikkel siin).

Koostöötamiskontorid

Forwardspace

Üha suureneva kaugtöö tegijatele on Pärnumaal juba praegu mitmeid koostöötamisvõimalusi pakkuvaid kontoreid ning tulevikus planeeritakse neid üha juurde. 

Regiooni suurimaks koostöötamiskontor Forwardspace, mis asub otse Pärnu kesklinnas kohaliku kaubanduskeskuse viimasel korrusel. See annab kaugtööd tegevatele inimestele võimaluse kodust välja tulla, sest kõigile ei meeldi igapäev kodust tööd teha. Lisaks on see hea võimalus suhelda teiste inimestega.

Loe veel

Töö Pärnus

6 põhjust, miks elada Pärnumaal

Pärnumaa jõed, kuhu äärde tulla elama

Pärnumaa matkarajad