Vändra on lapsele kasvamiseks suurepärane koht. Siin on kõik olemas - lasteaiad, raamatukogu, kool ja huviringid.
Rainer Toome on hea näide sellest, kuidas tänapäeval ei pea töökoht olema sõltuv sinu elukohast. On võimalik nautida mõnusat elukeskkonda Pärnumaal ning samas teha tööd Euroopa ühe suurima vooditekstiilide tootja juures. Uurisime Rainerilt, et kuidas ta tänase tööni jõudis ning kuidas ta üldse Pärnumaa tulevikku näeb.
Mis seob sind Pärnu/Pärnumaaga?
Olen sisuliselt terve oma teadliku elu veetnud Pärnus. Siin olen ma sündinud, koolis käinud ja suureks kasvanud.
Millal sa Vändrasse kolisid ja miks?
Vändrasse kolimise plaan hakkas küpsema kusagil 2019. aastal, kui me koos elukaaslasega hakkasime uut elukohta otsima. Esialgu vaatasime majasid Pärnu linnas või selle vahetus lähedusse, aga kuna mu elukaaslase vanemad elavad Vändras ja nad pakkusid oma maja meile müüa, siis pärast mõningast järelemõtlemist otsustasime Vändra kasuks. Õnneks ei olnud meile kummalegi takistuseks ka töö, kuna seda oli võimalik ka Vändrast teha.
Mida sa oma kodukoha juures hindad?
Põlise “linnapoisina” tulin Vändrasse väikese eelarvamusega – äkki hakkab mul siin igav või hakkan sõpradest puudust tundma?! Aga natuke olukorda analüüsides jõudsin arusaamisele, et tegelikult on siin kõik olemas: poed, kohvikud, kino. Meie uues majas on alati ruumi ka meie sõpradele, kes saavad vajadusel siia ööseks jääda. Ühtlasi sündis meie perre eelmisel aastal väike poeg. Vändra on lapsele kasvamiseks suurepärane koht. Siin on kõik olemas – lasteaiad, raamatukogu, kool ja huviringid. Palju rohelist loodust ja ruumi, kus mõnusalt ringi seigelda. Ja kui millestki peaks puudus tulema, siis nii Pärnu, Viljandi või Paide jäävad kõik mugava 30-40 minutilise autosõidu kaugusele.
Millega sa hetkel tegeled?
Täna töötan ühe Euroopa suurima vooditekstiilide tootja juures. Ettevõtte peakontor asub UK-s, kuid ettevõttel on tootmisüksused Inglismaal, Poolas, Bulgaarias ja Austraalias. Mina olen Poolas asuva tootmisüksuse e-müügijuht, kus vastutan ettevõtte toodete müügi eest erinevates e-kanalites.
Kuidas jõudsid praeguse tööni?
Tekkide ja patjade müügitööga alustasin juba 9.aastat tagasi Wendres. Peale Wendrest lahkumist võttis minuga ühendust minu praegune tööandja ja pakkus mulle kaugtöö võimalust nende Poola ettevõttes. Tänaseks olen John Cotton Europes töötanud üle 1. aasta.
Kui kaua võttis aega harjumine, et teed kaugtööd ettevõtte jaoks, mille peakontor asub tuhandete kilomeetrite kaugusel Vändrast? Kas pead tihti käima lähetuses?
Kuna mu praegused tööülesanded on väga sarnased Wendres tehtud tööga, siis oli uude kohta üleminek suhteliselt valutu. Kõige suurem erinevus on ehk selles, et Wendres töötades olin igapäevaselt rohkem teiste kolleegidega silmast-silma suhtluses, kuid nüüd teen enamus aega tööd üksinda oma Vändra kontoris ja Poola kolleegidega suhtlen igapäevaselt emaili ja Skype teel. Meil on väga kokkuhoidev ja ambitsioonikas rahvusvaheline müügitiim, kellega saame vähemalt 1 korra kuus Poolas kokku.
Millisena kujutad sa ette tuleviku Pärnumaad?
Minu soov oleks, et kogu linnades toimuv innovatsioon ja head mõtted ei realiseeruks ainult seal, vaid liiguksid tulevikus kiiremini ka maakonna väiksematesse omavalitsustesse. Näiteks võiks Vändras, Kilingi-Nõmmes või Tõstamaal olla kohalik Fowardspace. Tänapäeval on palju kodukontoris töötavaid inimesi või väikeettevõtjaid, kes sooviksid kodu lähedal tööd teha. Eestis elades ei ole mitte midagi kaugel. Ma loodan, et tulevikus leiab järjest rohkem noori inimesi endale kodu ka väljaspool linna ja Pärnu maakonnas on ühe tõmbekeskuse asemel mitu kohta, kus inimesed saaksid nautida mõnusat ja kvaliteetset elukeskkonda.