Tunnustagem tublisid inimesi, esitades kandidaadid täiskasvanuhariduse tunnustuskonkursile!

Tunnustamise konkursile oodatakse edulugusid neljas kategoorias:

1. Aasta õppija on kandidaat, kes on jätkanud täiskasvanuna katkenud haridusteed, osalenud täienduskursustel või omandanud uue eriala ning seeläbi muutnud oma elu.

2. Aasta õpitegu, mis aitavad inimestel saada õppimisest positiivseid kogemusi, uusi teadmisi ja oskusi. Aasta õpitegu on nominatsioon, kuhu sobivad kogukondlikud õppimist edendavad ja toetavad teod ning mis aktiivsete kogukonna liikmete toel teoks saavad.

3. Täiskasvanute aasta koolitaja, kes on koolitajana tegevad avalikus, era- ja/või kolmandas sektoris ning kes toetavad täiskasvanud inimeste enesearengut indiviidi, kogukonna ja ühiskonna tasandil.

4. Aasta õppijasõbraliku tööandja kategooriasse on oodatud kandidaatideks need organisatsioonid, kes väärtustavad ja toetavad täiskasvanute õppimist.

Eduloo esitamiseks tuleb täita veebiankeet, mida saab alla laadida kategooriate kaupa Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioon (ETKA) Andras kodulehelt järgmiselt:

  • aasta õppija, veebiankeet on SIIN
  • aasta õpitegu, veebiankeet on SIIN
  • aasta koolitaja, veebiankeet on SIIN
  • aasta õppijasõbralik tööandja, veebiankeet on SIIN

Vabariigi laureaadid saavad sel aastal ka esmakordselt elektroonilise tunnustamise märgise.

Esialgu kogutakse edulood kokku maakondlikul tasemel ning igast kategooriast valitakse välja silmapaistvam edulugu, mis saadetakse edasi vabariiklikule hindamisele ETKA Andras ja Haridus- ja Teadusministeeriumi (HTM) poolt.

Kategooriate laureaate ja nominente tunnustatakse maakondlikult Täiskasvanud Õppija Nädalal (TÕN) 07.10-16.19.2020 (kuupäev täpsustamisel) ning vabariiklikult parimaid järgmiselt:

Aasta õppijat ja õpitegu tunnustatakse 9.oktoobril täiskasvanuhariduse tänuüritusel Tallinnas.

Aasta koolitaja tunnustamine toimub 29.oktoobril toimuval koolitajate mittekonverentsil, mis toimub koostöös EPALEga Tallinnas

Aasta õppijasõbraliku tööandja tunnustamine toimub oktoobris koostöös Eesti Tööandjate Keskliiduga.

 

Jälgi infot ka Pärnumaa Täiskasvanud Õppija Nädala (TÕN) facebookis @ParnumaaTON, https://www.facebook.com/ParnumaaTON/

 

Lisainfo:
Sirje Pauskar
Täiendus- ja ümberõppe teenistuse juhataja
Pärnumaa Kutsehariduskeskus
Pärnumaa TH koordinaator
ETKA Andras
55642968
sirje.pauskar@hariduskeskus.ee

05. mai 2020

Sarnased uudised