Tublimad pälvisid mitu tiitlit

Noor ettevõtja Oliver Sild ja tema firma OÜ WebARX pälvisid lausa kahes kategoorias maakonna parima tiitli. Sild on nii tänavune Pärnumaa aasta noor ettevõtja kui Luminor Banki välja valitud julge ettevõtja.

24aastane Sild tutvustas, et Web­ARX on veebiplatvorm, millega liitunud kodulehti kaitstakse veebis leviva pahavara ja häkkerite eest.

WebARX asutati aasta tagasi, platvorm hakkas tööle tänavu juulis, ent mõne nädalaga müüdi Silla jutu järgi litsentse juba 200 000 dollari väärtuses. “Olime pikalt ideefaasis ja proovisime mõista, kas turul on üldse vajadus. 2016. aastal läksime Tehnopoli startup’i inkubaatorisse ja aktiivselt hakkasime arendama alles sama aasta lõpus. Aastal 2017 jõudsime võimalikult palju testida ja septembris, kui meid valiti Londonis asuvasse Cyloni küberturbe programmi, hakkasime platvormi nullist uuesti ehitama. Sel ajal lõime ka OÜ WebARXi,” meenutas aasta noor ettevõtja algust. Praegu töötab WebARXis täiskohaga viis ja osakoormusega kolm inimest. Pärnumaa ettevõtjate platvormi kasutatakse juba üle 8000 veebilehe jälgimiseks ja kaitseks.

Luminori äripanganduse juht Krõõt Kilvet põhjendas Silla pärgamist julge ettevõtja tiitliga, et firma toimetab tavapäratus majandusharus ja keerulisel konkurentsiturul. “On valdkonnas, mis pole regionaalmajanduslik, pigem globaalne, aga määratleb ennast väga tugevalt Pärnuga seoses,” selgitas ta. “Toimetab teadlikult Pärnus ja annab kogukonnale tagasi, kui koolitab start-up-maailmas.”

Kaubandus-tööstuskoda valis aasta vastutustundlikuks ettevõtteks OÜ Valley, mis toodab Vändras käsitöövaipu. Valley klientuuri moodustavad eelkõige sisekujundajad, arhitektid ja 97 protsenti toodangust läheb riigist välja. Kaubandus- ja tööstuskoja Pärnu esinduse juhataja Toomas Kuuda sõnade kohaselt on Valley vastutustundlik ettevõte selle kõige paremas tähenduses. Firma on tegutsenud pikka aega, 1992. aastast, selle areng on olnud pidev, toode on omanäoline ja seda müüakse paljudele välisturgudele. “Firmasisene töö on hästi korraldatud, on oldud innovatiivne ja niisama tähtis on, et hoolitakse väga oma töötajatest,” loetles ta.

Seda enam pälvib Valley Kuuda hinnangul kiitust, et firma asub maakonnakeskusest eemal. “Müüb väga paljudesse riikidesse ja tegutseb Vändras, et hoida väiksemas kohas tööhõivet ja koos sellega elu, see lisab väärtust,” tõdes ta.

Kuuda tähendas, et Vändras toimetab üldse palju tublisid firmasid. Valley kõrval paikneb elektroonikatootja OÜ MS Balti Trafo, mis annab tööd 130 inimesele. Veel asub seal saelintide ja -ketaste tootja AS LSAB Vändra, mille juht Juta Tammai kandideeris aasta naisettevõtjaks. Ta küll ei võitnud – parimaks tunnistati Merle Laidro OÜ Edelsteinist –, kuid Kuuda sõnade kohaselt käis naisettevõtja tiitli pärast väga tihe rebimine ja seda väärinuks kõik nomineeritud. “Järgmiseks korraks jääb ka midagi,” märkis ta.

Konkursi käigus selguvad kodumaakonnale enim kasu toonud firmad. Ettevõtmist veab Pärnumaa arenduskeskus.

Pärnumaa parimad ettevõtted 2018

Aasta maaelu edendaja

 • AS K.MET

     Aasta turismiarendaja

 • OÜ Jaanihanso

     Aasta uuendaja

 • OÜ Moejoon

     Aasta naisettevõtja

 • Merle Laidro (OÜ Edelstein)

     Aasta noor ettevõtja

 • Oliver Sild (OÜ WebARX)

     Aasta noorte ettevõtlus­mentor

 • Marten Palu (OÜ Game­can, OÜ Black and ­Brownie, MTÜ Forwardspace)

     Pärnumaa Karu

 • AS Japs M.V.M.

     Pärnu linna aasta ettevõte

 • OÜ Harmet

     Põhja-Pärnumaa valla aasta ettevõte

 • OÜ Vändra

Tori valla aasta ettevõte

 • OÜ Tori Jõesuu Siidri- ja Veinitalu

Häädemeeste valla aasta ­ettevõte

 • OÜ Pärnamäed

Vastutustundlik ettevõte

 • OÜ Valley (võitja selgitas Eesti kaubandus-tööstuskoda)

Luminori julge ettevõtja

 • OÜ WebARX (võitja selgitas Luminor Bank)

 

Allikas: Pärnu Postimees

9. oktoober 2018, 0:01

Autor: Sirle Matt

Foto: Mailiis Ollino

Oliver Sild (paremal) pälvis nii Pärnumaa aasta noore ettevõtja kui julge ettevõtja tiitli.

 

09. oktoober 2018

Sarnased uudised