TAI alustas puugipanga kampaaniaga „Pane puuk posti“.

Tervise Arengu Instituut (TAI) kutsub inimesi kampaaniaga „Pane puuk posti“ leitud puugist teada andma, postitades ta elektroonselt ehk märkides puugi leiukoha puugikaardile, et kaardistada Eesti puugiohtlikke piirkondi.

Lisaks on võimalus saata puuk postiga TAIsse uuringutele. Kuna iga kaardil registreeritud puuk saab unikaalse ID numbri, siis selle järgi on võimalik hiljem esitada päring, kas puugilt leiti uuringute käigus mõningaid haigustekitajaid.

Kampaania periood: 20.05-30.08.2020.

Kampaania sihtrühm: Inimesed, kes viibivad looduses kas vabal ajal (tervisesportlased, lemmiklooma omanikud, seenelised/marjulised, loodusfotograafid jt.) või töö tõttu (metsatöölised, jahimehed jt.) ja kellel on seetõttu suurem oht haigestuda puuginakkustesse

Kampaania eesmärk:

1. Kutsuda üles jagama infot puugihammustuste kohta, aidates kaasa puukide riskipiirkondade kaardistamisesse:

  • Märkides veebilehel puugikaardile oma puugileiu info.
  • Saates puuke Tervise Arengu Instituuti analüüsimiseks.

2. Informeerida elanikkonda puugiohtlikest piirkondadest ning suurendada teadmisi ja oskusi puuginakkuste vältimiseks.

Veebilehelt puugiinfo.ee leiab kasulikku teavet puukide kohta – kus nad elavad, kuidas toituvad ja ründavad. Aga ka õpetusi selle kohta kuidas end puukide eest kaitsta ning kuidas puuki õigesti eemaldada. Näpunäiteid leiavad ka lemmiklooma omanikud. Eraldi peatükk tutvustab TAI teadlaste tööd puukide uurimisel.

18. mai 2020

Sarnased uudised