Projekt KOBAR

KOBARast (kolledž+inkubaator+arenduskeskus) peab tulevikus saama sünergiline arengumootor ja ettevõtluskiirendi, mis annab kogu maakonna arengule uue tõuke. Eesmärgiks on Pärnumaa konkurentsivõime kasv, parim regionaalne innovatsioonisüsteem ja uudne inkubatsiooniteenus, sünergia ja kompetentsi tõus, hästi disainitud ja kõrge kvaliteediga teenused, targad ja tasuvad töökohad, ettevõtete kõrgem lisandväärtus ning ekspordikäibe kasv.

KOBAR projekti idee on viia olulisemad maakondlikud arendus- ja koostööorganisatsioonid kolledži hoonesse ja teostada selleks vajalikud ümberehitus- ja remonditööd. Ühtlasi käivitada ettevõtlusinkubaator ning rida uusi erialasid seostatuna ettevõtluse, digitaliseerimise ja uute arengutega ühiskonnas. Lisandub parem kompetents õppe- ja teadustöös. Uuenenud kolledž muutub rahvusvaheliseks tuumvaldkondade külastuskeskuseks. Kujundatakse ettevõtjate showala ja „tark“ kohtumispaik. Protsessidesse kaasatakse eksperdid ja mentorid, kasusaajateks on ka gümnasistid ja kutsehariduskeskuse noored.

Hetkel on käsil ideekavandi koostamine, ühisfunktsioonide ja arhitektuursete ning sisekujunduslike lahenduste läbimängimine (06.06.19), inkubaatoriprojekti (rahastus PKT-st) sidumine ja MATA projekti ettevalmistamine (augusti lõpp 2019). Tehniline projekt valmib novembris 2019.

Projekti realiseerimist alustatakse 01.01.2020. a

30. mai 2019

Sarnased uudised