President Kaljulaid alustas tööd Pärnumaal

President Kersti Kaljulaid töötab pea kaks nädalat Pärnumaal, jätkates nii kahe aasta eest alguse saanud tava töötada sügisel püsivalt väljaspool Tallinna.

Pärnu linn on riigipea ametlikuks töökohaks 15.–25. septembrini, mille käigus on plaanis külastada kõiki Pärnumaa omavalitsusi, seal toimetavaid ettevõtteid ja kogukondade eestvedajaid.

Pikemalt ühes piirkonnas töötamine annab võimaluse tunnustada ja esile tõsta selle regiooni tublisid inimesi ja ettevõtteid, lisaks kolib nendeks nädalateks Kadriorust Pärnusse hulk riigipea igapäevaseid tööülesandeid ja kohtumisi ning Pärnus saab näha ka mõnd pidulikumat sündmust. Nii on linnarahval võimalik näiteks 22. septembril saada osa Kuninga tänava Põhikooli ees toimuvast volikirjade tseremooniast.

Riigipea peatub sel perioodil Pärnus Rannahotellis. Sarnaselt varasematele aastatele töötavad sel ajal Pärnus ka need presidendi kantselei töötajad, kes on seal toimuvate sündmuste ja kohtumistega vahetult seotud. Kümne päeva jooksul kohtub riigipea kohaliku elu edendajatega, külastab ettevõtteid ja omavalitsusi, koole ja kodanikuühendusi ning riigiasutusi.

Allikas: www.president.ee
Foto: Pärnu linn

16. september 2020

Sarnased uudised