Pärnumaa Omavalitsuste Liit aitab pärnumaalastel kiiresti abi otsida!

Sel nädalal jõuab kõikidesse Pärnumaa postkastidesse teabeleht siinsete inimeste jaoks vajalike telefoninumbritega.

Teabelehel on kirjas üleriigilised tähtsad numbrid. Lisaks üldteada häirekeskuse numbrile 112 on välja toodud rida teisi numbreid koos selgitustega, kuhu erinevate murede ja küsimuste korral helistada.

Omavalitsustesse jõudvad trükised on erinevad, iga kohalik omavalitsus sai infolehte täiendada enda elanike jaoks kõige vajalikumate numbritega.

Tähelepanu! Eksituse tõttu on Pärnu linna trükises kirjas olev (446 9910) Pärnu linnavalitsuse  telefoninumber tegelikult Kihnu vallavalitsuse oma, linnavalitsuse infolaua tegelik number on 444 8200.

Lehele on jäetud ka tühjad read, kuhu saab igaüks ise enda jaoks kirjutada olulised kontaktid, aga ka enda aadressi koos ligipääsuselgitustega, et abistajatele vajadusel kiiresti teed juhatada.

Lehe teisel küljel on teave kahe infokanali kohta, mis käsitlevad kriisideks ja hädaolukordadeks valmisolekut ning igaühe turvalisust ja esmaabi.

Teabeleht valmis Siseministeeriumi väljakuulutatud elanike kriisideks valmisoleku maakondliku edendamise vooru raames. Selle koostasid Pärnumaa Omavalitsuste Liit ja Pärnumaa Arenduskeskus koostöös Pärnumaa omavalitsustega ning ohutust ja turvalisust tagavate ametkondadega. Loodetavasti leiab teabeleht igas Pärnumaa kodus ja ettevõttes koha, kust ta on häda korral kiiresti kättesaadav.

22. jaanuar 2020

Sarnased uudised