Pärnu valiti Läänemere maade kõige jätkusuutlikumaks sihtkohaks

10.- 13. novembrini toimuval Läänemere turismifoorumil avalikustati tänavu need Läänemere-äärsed sihtkohad ning turismitooted ja -teenused, mis on sel aastal paistnud silma kõige jätkusuutlikuma tegevusega.

Võitjad valiti välja kolmes kategoorias: Läänemere maade kõige jätkusuutlikum turismi sihtkoht, kõige jätkusuutlikum turismitoode või teenused ja kõige jätkusuutlikum turismiteenuste pakkuja.

Tihedast konkurentsist Läänemere kõige jätkusuutlikuma turismi sihtkoha tunnustusele väljus võitjana Pärnu. Samas kategoorias sai teise koha Saaremaa. Rohkem tunnustusi Eestisse ei tulnud. Kõige jätkusuutlikuma turismitoote auhind läks Taani ja kõige jätkusuutlikuma teenuste pakkuja tiitel Soome. Võiduga kaasneb õigus kasutada spetsiaalset säästva turismi logo.

Pärnu nimel võttis tunnustuse videosilla vahendusel vastu Pärnu abilinnapea Rainer Aavik. Vaata videot SIIT

Läänemere maade turismifoorum on mõeldud kõikidele turismiasjalistele – ettevõtjatele, avaliku sektori ja kolmanda sektori esindajatele. Sel aastal korraldavad foorumit leedukad ning seda peetakse esmakordselt veebipõhiselt. Sündmus toimub 13. korda.

2016. aastal võõrustas Läänemere maade turismifoorumit Tartu ülikooli Pärnu kolledž.

Loe rohkem SIIT

 

Allikas: parnu.ee

  • Pärnu linnavalitsus
13. november 2020

Sarnased uudised