Pärnu Haiglas sündivad beebid saavad kingiks teki ja padja

Pärnu linn ja SA Pärnu Haigla jätkavad koos AS Wendrega ühisprojekti „Sündisin Pärnus“, kinkides 2020. aastal igale siinses haiglas ilmavalgust näinud beebile tekist ja padjast koosneva komplekti.

Ettevõtmise eesmärk on tervitada Pärnu haiglas sündinud uusi ilmakodanikke ning tunnustada ja õnnitleda lapsevanemaid. Kinkimise puhul ei ole oluline, kust linnast või maakonnast on sündinud beebi pere Pärnu haiglasse tulnud – kingituse saavad nad igal juhul.

„Sündisin Pärnus“ on jätk Wendre 2012. aasta alul käima lükatud aktsioonile, mille käigus sai kolme aasta jooksul (kuni aastani 2015) üle Eesti sünnitusmajadest teki ja padja kaasa veidi enam kui 42 000 uut ilmakodanikku.

2015. aastal otsustasid linn, haigla ja Wendre seda kena traditsiooni „Sündisin Pärnus“ nime all jätkata ja anda samasuguse pehme kingituse kõigile Pärnu haiglas sündivatele lastele. Esimesed komplektid anti peredele üle 2015. aasta septembris ja sealtmaalt kuni tänaseni on projekt jätkunud igal aastal.

Möödunud aastal tunnustati Pärnu haiglat „Beebisõbraliku haigla“ tiitliga, mis annab tunnistust, et haigla personal panustab beebide võimalikult turvalisse ilmaletulekusse ja et pered tunnevad end siin hoitult. Üheks hoolimise ja hoidmise märgiks on ka peredele antav teki ja padja komplekt – see on sümboolne, ent samas ka praktiline kingitus.

Allikas: parnu.ee

19. veebruar 2020

Sarnased uudised