Mentorlusprogramm “Export Express” lõppes positiivsete tulemustega

28. ja 29. märtsil toimus mentorlus-programmi Export Express lõpuüritus, kus osalesid kõik 2018. aasta märtsis sellesse programmi vastu võetud VKEd Eestist ja Lätist.

Ürituse avapäeval jagasid oma kogemusi ekspordi arendamise, äritegevuse laiendamise ja ärisuhete loomise teemadel erinevad külalisesinejad, teiste hulgas Enno Ence hommikusöögihelbeid tootvaist firmast MILZU!, Gints Mednis digitaalset kalibreerimistarkvaraga pakkuvast firmast Sonarworks ja Ričards Fomrats spordivideote analüüsimisega tegelevast firmast PlayGineering Systems. Teisel päeval toimusid osalejatele praktilised töötoad, millest üks oli pühendatud uute ekspordikontaktide leidmisele ja teine tootefotode pildistamise põhialustele, kus professionaalne fotograaf tutvustas kohapeal kvaliteetsete tootefotode tegemise tehnikaid.

Mentorlusprogramm Export Express viidi ellu Interregi Eesti-Läti piiriülese projekti “Brave Idea Support Programme” (ehk B-Idea), No. Est-Lat 47, raames. Programmi valitud ettevõtjad said aasta jooksul osaleda neljas “bootcamp”-tüüpi koolitusprogrammis, kus uusi teadmisi ammutati nii põnevate lektorite, töötubade kui individuaalsete mentorsessioonide kaudu. Lisaks korraldati osalejatele kolm kontaktreisi Skandinaavia riikidesse, mille tulemusena sündisid ettevõtetel uued äriideed, loodi uued ärikontaktid ja jõuti edukate eksporditehinguteni.

Programmis osales ühtekokku 30 ettevõtet – neist 12 Eestist ja 18 Lätist. 28 ettevõtet lõpetas programmi positiivsete tulemustena: puidutoodete tootjad Duck Woodworks, Snores, Gravtex, Wooch, Wesse, toidu- ja joogitootjad Lahhentagge, Trikātas piens, Andre Juustufarm, FIE Raivo Teder, Saaregurmee, Icegarden, Kainaiži, Siidrikoda, klaasi- ja keraamikatoodete valmistajad Stikla māja ja Rebeka, ehtetootja Luminée, biomeditsiini valdkonnas tegutsevad BioCC ja Alternative Plants, terasest toodete valmistajad Gizzo ja Daupro, IT-süsteeme ja –teenuseid pakkuvad ettevõtted SunGis, Edurio, DronePlan, Overly ja Amber Systems, tuuleturbiinide tootja TUGE, toidujäätmete käsitlemisega tegelev Festera Bioboxes ja portatiivsete mikromajade tootja APB.

Programmi eestvedaja on Baltimaade juhtiv ekspordiagentuur Gateway & Partners ning partnerid on SA Pärnumaa Arenduskeskus, Tartu Teaduspark SA, Ventspils High Tehnology Park ning Valmiera Arenguagentuur.

Programm on loodud Interreg Eesti-Läti piiriülese projekti „Brave Idea Support Programme“ (B-Idea) nr 47 Est-Lat raames.

 

Käesolev teade kajastab koostaja seisukohti. Programmi korraldusasutus ei vastuta, kuidas antud teavet võidakse kasutada.

15. aprill 2019

Sarnased uudised