Kohalikud ettevõtjad kogunesid ettevõtjate ümarlauale

Pärnu keskraamatukogus toimunud ettevõtjate ümarlaual osales ligemale poolsada kohalikku ettevõtjat ning esindajad Pärnu linnavalitsusest, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest (EAS) ja Eesti töötukassa Pärnumaa osakonnast. Kohtumisel puudutati mitmeid erinevaid teemasid nagu Pärnu linna arenguplaanid ja linna uus üldplaneering, ettevõtlustoetused ja olukord tööturul.
Pärnu linnapea Romek Kosenkranius tõdes oma tervituskõnes, et ettevõtjal on oluline teada, mida kohalik omavalitsus plaanib ja ka vastupidi – omavalitsuski tahaks olla ettevõtja kavatsuste ja mõtetega kursis, et pakkuda talle vajalikku tuge.

Ümarlaual osalenud ettevõtjad tundsid huvi väga erinevate teemade vastu. Küsiti näiteks Rüütli tänava võimaluste ja linnapoolse nägemuse kohta. Tunti ka muret, kas elufunktsioon sobib Rüütli tänavale kõrvuti kaubanduse ja ööklubidega. Esitati küsimusi Pärnu elanikkonna kohta (kust tulevad linna uued inimesed?), avalike tualettruumide kohta rannas ja kesklinnas. Kuna kevad ja suvi ei ole enam mägede taga, päriti märkimisväärselt palju küsimusi Pärnu rannakaubanduse kohta.

Üle aastate linnavalitsuse ettevõtlusspetsialistide eestvedamisel taas toimunud ettevõtjate ümarlaud näitas selgelt, et Pärnu ettevõtjatel on sellises formaadis ürituse vastu huvi. Seetõttu toimuvad kokkusaamised ka edaspidi.

Allikas: Pärnu Linnavalitsus – parnu.ee

09. märts 2020

Sarnased uudised