EAS kutsub Hiina ja Saksamaa ekspordiprogrammide avaüritusele

Aeg: 6. mai 2019
Asukoht: Swissotel konverentsikeskus, VI korrus, Ballisaal 2 ja 3
Korraldaja: Marge Pihlapuu, marge.pihlapuu@eas.ee, tel: 6279421

EAS on võtnud pikaajalisse strateegilisse fookusesse Saksamaa ja Hiina turu.

EAS pakub ekspordituge 14 riigis: Soomes, Rootsis, Norras, Taanis, Hollandis, Saksamaal, Prantsusmaal, Suurbritannias, Araabia Ühendemiraatides, USAs, Hiinas, Indias, Singapuris ja Jaapanis. Seda tööd kavatseme ka jätkata. Lisaks oleme nende riikide hulgast valinud kaks sihtturgu, Hiina ja Saksamaa, kus plaanime järgmise viie aasta jooksul pakkuda rohkem teenuseid.

Usume, et pikaajaline järjekindel tegutsemine ühel turul aitab Eesti ettevõtetel paremini lepinguteni jõuda ja müügitulu kasvatada. Tuge saavad nii need ettevõtted, kes alles tutvuvad saksa või Hiina turuga ning kohandavad oma toodet sobivaks, kui ka need, kes soovivad kliente ja partnereid leida või toimivat äri laiendada. Igaüks saab just oma vajadustele vastavad teenused valida.

Euroopa juhtiv tööstusriik Saksamaa müügiargumente ei vaja. Tegemist on riigiga, mis impordib aastas 1206 miljardi euro eest kaupu ja teenuseid ning ekspordib omakorda 1207 miljardi ulatuses. Eesti ettevõtetest on Saksamaal väga suur kasutamata potentsiaal (kokku vähemalt 200 miljonit eurot) elektroonika-, masina- ja metallitööstusel, puidu- ja mööblitööstusel ning IT-sektoril.

Hiina turu teeb atraktiivseks kiiresti arenev e-kaubandus, kasvav keskklass ning nõudlus importkauba järele. Juba praegu kuulub Hiina 1,4 miljardist elanikust keskklassi 132 miljonit inimest ning see arv on lähiaastatel kahe- või koguni kolmekordistumas. Seetõttu näeme lisaks kõrgtehnoloogia ettevõtetele Hiinas võimalusi ka toidu- ja tarbekaupade ning mööblitootjatel.

Alustame tänasest koos ettevõtjate, erialaliitude, klastrite ja partneritega 5-aastast teekonda, et suurendada Eesti nähtavust ja Eesti ettevõtjate eksporditulu neil turgudel. Ekspordi kasvuprogrammide avaüritus on mõeldud hoovõtuks ja pika plaani tutvustamiseks.

Päevakava

12.15-13.00 Registreerimine ja kerge lõunasöök
13.00 Päevajuht Eero Raun
13.05 EASi pikaajaline strateegiline visioon ja ekspordisuunad. Alo Ivask, EASi juhatuse esimees
13.25 Saksamaa kasvuprogrammi teenused. Marge Pihlapuu, EASi rahvusvaheliste kasvuprogrammide juht
13.45 Arutelupaneel:
Mari Aru, Välisministeeriumi majandusdiplomaat Berliinis
Florian Schröder, Saksa-Balti Kaubanduskoja peadirektor
Tanel Rebane, EASi ettevõtluskeskuse direktor
14.30 kohvipaus
15.00  Hiina kasvuprogrammi teenused. Kai Kreos, EASi Aasia infokeskuse juht
15.20  Arutelupaneel: Hiina turu võimalused ja riskide maandamine
Rafael Jimenez, Aasia infokeskuse Hiina ekspert
Kai Kreos, Aasia infokeskuse juht
Välisekspert, täpsustamisel
16.00 Päeva lõpetamine

Osalemistingimused

Ekspordiprogrammide avaüritusele on oodatud Saksamaa ja Hiina turust huvitatud ettevõtted. Üritusel osalemine on tasuta, palume eelnevalt registreerida.

Registreeri SIIN!

 

29. aprill 2019

Sarnased uudised