Algab vanemlusprogramm "Imelised aastad"

Häädemeestel, Toris ja Pärnus algavad omavalitsuste ja tervise arengu instituudi (TAI) eestvõttel lastevanemate kursused. Siht on aidata emadel-isadel ennetada ja lahendada laste käitumisprobleeme ja arengumuresid. Küsi infot kodu lähedal toimuva koolituse kohta oma piirkonna lastekaitsetöötajalt.

Neli kuud kestvad kursused on osa vanemlusprogrammist “Imelised aastad”, mis on mõeldud kahe- kuni kaheksa-aastaste laste vanematele. Vanemlikke oskusi omandatakse selles arutelude, rollimängude ja näitlike videote analüüsi abil. Programmiga alustati Eestis juba 2014. aastal ja koolituse on läbinud üle 1000 vanema.

Koolitusprogrammis kasutatavat raamatut „Imelised aastad. Juhend 2–8-aastaste laste vanematele“ saab huvi korral osta Atlex Kirjastusest.

Kui sul on küsimus lapse kasvatamise teemal, siis saad küsida nõu e-nõuadlast. Sulle vastavad e-posti teel viie tööpäeva jooksul Tervise Arengu Instituudi eksperdid. E-nõuandlasse esitatud kirjad lähevad avalikuks (sinu e-posti aadressi ei avalikustata), et spetsialisti vastuseid saaksid lugeda ka teised külastajad.

Allikad: Pärnu Postimees ja TAI

07. jaanuar 2020

Sarnased uudised