Aita valida Lihula peatänava arhitektuurikonkursi rahva lemmik!

Alates 27. jaanuarist saab hääletada Lihula peatänava arhitektuurivõistlusel rahva lemmikut, žürii võitja tehakse teatavaks 14. veebruaril.

Mullu oktoobris kuulutasid Lääneranna vallavalitsus ja Eesti Arhitektide Liit välja arhitektuurivõistluse, mille käigus otsiti uut terviklikku lahendust Lihula linna peatänavale, et muuta linnasüda tänapäevaseks, esinduslikuks ja ajaloolist pärandit rõhutavaks avalikuks ruumiks.

Ideekonkursile “Lihula peatänava ja seda ümbritseva linnaruumi arhitektuurivõistlus” laekus 19. detsembriks seitse tööd, mis kõik kvalifitseerusid konkursi tingimustele.

Võistluse žürii valis välja võitjad, kes tehakse teatavaks 14. veebruaril Lihula kultuurimajas.

Rahva lemmiku leidmiseks korraldatakse rahvahääletus, mis toimub 27. jaanuarist kuni 11. veebruarini kohalike omavalitsuste istungite infosüsteemis VOLIS aadressis www.volis.ee ning oma lemmiku eest saavad hääle anda kõik Eesti elavad ja ID-kaarti omavad inimesed. Võistlustöödega saab tutvuda siin.

Lihula uut peatänavat kujundatakse, kaasajastatakse ja ehitatakse EV100 ja Eesti Arhitektide Liidu algatuse “Hea avalik ruum” jätkuprogrammi raames.

Võistlusala laiub Tallinna maanteel Lihula mõisa ja kultuurimaja ning Tallinna mnt 54 asuva autoremondikoja vahel ning hõlmab koos mõjualaga ligi 12,3 hektarit. Võistlusala moodustavad Tallinna maantee ja selle äärde jäävad kinnistud; Lihula linnusemägi, laululava ja mõis võistlusala põhjaosas ning Jaama tänava ääres olev Lääneranna vallavalitsuse kinnistu koos võimalike ühendustega Lihula gümnaasiumini.

Arhitektuurivõistluse preemiafond on 25 000 eurot. Võistluse žüriisse kuuluvad: Lääneranna vallavalitsuse arendusjuht Margus Källe (žürii esimees), vallavanem Mikk Pikkmets, vallavalitsuse liige Tiina Lobja, “Hea avalik ruum” programmijuht Kalle Vellevoog, arhitekt Tiina Tuulik (Eesti Maastikuarhitektide Liit), arhitekt Jaak Huimerind (Eesti Arhitektide Liit) ning arhitekt Toivo Tammik (Eesti Arhitektide Liit).

Allikas: ajaleht.ääneranna.ee; err.ee

30. jaanuar 2020

Sarnased uudised