Milline on Eesti ja Euroopa biomajandus 20–30 aasta pärast?

Tule kuulama, millised on Eesti ja Euroopa biomajanduse tulevikutrendid aastani 2050.

Biomajandus tekitab tulevikus suure hulga töökohti ning sellel on jätkusuutlikumale ringmajandusele üleminekus ülioluline roll. Valdkonna väljakutsed on riigiti sarnased – kuigi paljudes Läänemere regiooni maapiirkondades leidub ohtralt looduslikke ressursse, on vajaka innovaatilisest lähenemisest nende majanduslikul väärindamisel ning erinevate osapoolte vahelisest koostööst.

Koostöö arendamiseks osalevad SEI Tallinn ja Pärnumaa Arenduskeskus rahvusvaheliste partneritega projektis ConnectedByBiobord, mis edendab riikidevahelist koostööd biomajanduse võrgustikus, koondades ühele platvormile (Biobord.eu) kokku Läänemere regiooni biomajanduse arendajad.

Millises suunas ringmajandus ja biomajandus meie regioonis lähima paari aastakümne jooksul arenevad ning kuidas siinsed ettevõtted ja tugiorganisatsioonid neid tulevikutrende oma arenguks ära kasutada saavad, rahvusvahelisel lühiveebinaril tutvustamegi.

 Üritus on tasuta, kuid vajalik on registreerumine siin: https://forms.gle/81Sn7nN7Neq73LNe7

 

PÄEVAKAVA:

11.00-11.10 Biobord programmi ja ConnectedbyBiobord projekti tutvustus, Kaja Peterson, SEI Tallinn

11.10 – 11.30 „Teadmiste- ja koostööpõhise ringmajanduse arendamine Kesk- ja Ida-Euroopa riikides – BIOEAST Initiative ja BIOEASTsUP projekt.“ Ants-Hannes Viira, vanemteadur, Eesti Maaülikool

11.30 – 11.50 „Biomajanduse tulevikutrendid Euroopas aastani 2050“. Rando Värnik, maamajanduse ökonoomika professor, Eesti Maaülikool

11.50-12.00 Küsimused ja vastused

 

Veebinar on inglise keeles. Eesti poolt on Connectedby Biobord projekti partneriteks Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna keskus ja Pärnumaa Arenduskeskus.

Toimumisaeg 20.05.2021 - 20.05.2021
Kell 11:00