Linnaliinibussid

Pärnu linna- ja lähiliinidel kehtib elektroonilisel bussikaardil põhinev piletisüsteem. Pileteid saab osta R-kioskitest või bussijuhilt, raha on võimalik kaardile laadida iseteeninduses:

Laevaliiklus Kihnu, Ruhnu, Muhu

Pärnumaalt on saartele pääsemine kiire ja mugav. Praamiga saad Pärnu sadamast Kihnu ja Ruhnu. Talvel, kui meri jäätub, lendab saarte ja mandri vahel liinilennuk.

Kui sul on vaja iga päev Pärnu-Kihnu vahet sõita, saad seda teha Munalaiu kaudu (40 km Pärnust Tõstamaa poole), kuhu saab Pärnust bussiga (www.tpilet.ee). Laevaga saab sõita ka Munalaiust Ruhnu. Reisid Muhumaale väljuvad Virtsust.

Takso

Pärnus ja Pärnumaal pakuvad sulle soodsalt ja mugavalt küüti nii tava- kui ka elektritaksod.

Taksode tellimine Pärnu maakonna piires:

  • 16666 (Tesla Takso)
  • 1700 (Bristol Takso),
  • 1300 (E-takso),
  • 1222 (Pärnu Takso),
  • 1918 (Elektritakso),
  • 1200 (Forus Takso).

Maakonnaliinid

Nüüd saad osta linna- ja maaliinide kuupileti samale elektroonilisele ühissõidukikaardile. Seesama sõidukaart sobib ka maakonna õpilastele tasuta koolist koju sõitmiseks. Ühiskaardile laaditud raha eest saad osta ka üksikpileteid. Maaliinide kuupileti saad soetada Pärnu bussijaamast või iseteenindusest.

Parkimine

Parkimiskorraldus on Pärnu linnas seatud nii, et vajadusel oleks alati parkimiskoht leida. Seepärast on linnas erinevaid parkimistsoone ning suvel ja talvel erinev režiim. Näiteks tööpäeviti kella 8–18 on Pärnu kesklinnas parkimine tasuline ja parkimistasu määr kesklinna piirkonnas on 0,96 € (1 h) või 3,20 € (24 h). Samas, et suvitajad ei ummistaks linna, on rannapiirkonnas 1. juunist kuni 31. augustini iga päev kella 10–19 parkimine tasuline.

EuroParki parkimispileti saad osta automaadist või käsimüügist või kasutada mobiilse parkimise teenust. Käsimüügipileteid müüvad Pärnu Haldusteenused, infopunktid ja R-kioskid.