Koolinoorte äriideede konkursi "ÄriSäde" avaüritus

2020. aasta sügisel saab alguse Pärnumaa koolinoorte äriideede konkurss „ÄriSäde“, mis on suunatud Pärnumaa koolide 1.-12. klasside ja kutsekoolide õpilastele. Konkursi eestvedajateks ja korraldajateks on õpilased ja õpetajad Pärnu Rääma Põhikoolist, Häädemeeste Keskkoolist, Pärnu Koidula Gümnaasiumist ning Pärnumaa Arenduskeskus ja Pärnu Linnavalitsus.

Äriideede konkursi eesmärgiks on Pärnumaa noorte ettevõtlikkuse arendamine ettevõtlust tutvustava koolitusprogrammi kaudu, mille tulemusena:

1. esitatakse enda äriidee konkursile või
2. luuakse mini-minifirma (4.-6. klass), minifirma (7.-9. klass) või õpilasfirma (10.-12. klass).

Koolinoori julgustatakse uurima ettevõtluse, teaduse ja tehnoloogia seoseid, nägema kogukonnas või ettevõtlusmaastikul lahendamist vajavaid probleeme ning leidma neile lahendusi oma ideid ellu viies.

Kolmekuulise koolitusprogrammi jooksul õpetatakse ideede genereerimist ja edasiarendamist, meeskondade loomist, meeskonnatöö olulisust ja rollide jaotust, turu olemust, idee/toote/teenuse sihtrühma ja konkurentide määratlemist, turundusstrateegia koostamist ja turunduskanalite valikut. Meeskondadel on võimalus esitleda ettevõtjatest mentoritele oma äriideid ning saada oma ideedele tagasisidet.

Koolitusprogrammi läbinud meeskonnad jagunevad kaheks:

1.  idee või prototüübi faasi jõudnud meeskonnad esitavad 01.12.2020 oma äriidee konkursile ning esitlevad seda 20.01.2021 finaalüritusel žüriile (kuhu kuuluvad ka mentorid) ja publikule. Parimad selgitatakse välja žürii ja publiku koostöös;

2. toote (või teenuse) valmimiseni jõudnud mini- või õpilasfirmad osalevad 5.12.2020 Pärnus toimuval õpilasfirmade laadal, 2021.a kevadel võistlusel „Pärnumaa parim minifirma 2021“ või „Pärnumaa parim õpilasfirma 2021“ ning kandideerivad ka osalema üle-eestilistel mini- ja õpilasfirmade võistlustel.

16. septembri avaüritusel toimub ideede genereerimine ja meeskondade moodustumine, osalejate motiveerimine ja julgustamine ning mentoritega tutvumine.

Ajakava:

  • kell 11.30-12.00 Saabumine
  • kell 12.00-12.05 Tervitussõnad
  • kell 12.05-13.00 Kuidas leida äriidee
  • kell 13.00-13.20 Paus
  • kell 13.20-15.00 Kuidas meeskond tööle saada

Päeva viib läbi Marten Palu. Marten on noor mitmekülgne ettevõtja Pärnust, olles asutanud Black and Brownie tantsukooli, videomänguettevõtte Gamecan ning kaasasutanud koostöötamiskeskuse Forwardspace ning noorte- ja innovatsioonikeskuses HUUB. Tema kirg on luua ettevõtteid, mis võimaldavad inimestel oma isiklikke ja professionaalseid unistusi täita. Marteni peamiseks tugevuseks on uusi oskusi õppida ja seda väga lühikese aja sees. Valdab osaliselt või täielikult kõiki ameteid, mida tema juhitud 40 inimest kahes ettevõttes igapäevaselt kasutavad.

NB! Meie jaoks on oluline Sinu tervis – järgime sündmuste korraldamisel Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti korraldusi. Palun ära osale sündmustel, kui oled haige või oled viimase 14 päeva jooksul tundnud ennast halvasti või viibinud lähikontaktis COVID-19 positiivse inimesega.

Konkurss on kaasrahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondi toetuse andmise tingimustest “Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks” Pärnumaa PATEE programm 2020-2023 ja Pärnumaa Omavalitsuste Liidu poolt.

Lisainfo: viivika@parnumaa.ee

Toimumisaeg 16.09.2020 - 16.09.2020
Kell 11:30
Asukoht Strand SPA & Konverentsihotell, Jurmala saal