Kihnu on suuruselt üks Eesti väiksemaid omavalitsusi, kus elab statistikaameti järgi natuke üle 700 inimese. Kihnu saar ise on Eesti üks tuntumaid vaatamisväärsusi. Koha teeb eriliseks sealne kultuur ja traditsioonid, mille tõttu on saar kantud UNESCO suulise ja vaimse pärandi maailmanimekirja. Kihnu saarel elamine on täiesti omaette kogemus ning tegemist on nõutud elukohaga. Seda iseloomustab fakt, et saarel müüakse harva krunte või majasid.
Saarel on ühtekokku 4 küla: Lemsi küla, Linaküla, Rootsiküla ja Sääre küla. Saarele saab Kihnu Virve nimelise praamiga Munalaiu sadamast. Saare elanike peamiseks elatusallikaks on kalandus ja turism. Kihnu valda on registreeritud äriregistri andmetel 144 äriühingut ja füüsilisest isikust ettevõtjat.
Suurimaks ettevõtteks on saarel Kihnu Veeteed, mis annab tööd ligi 49 inimesele. Ettevõte valiti 2021. valla aasta ettevõtteks.
Kihnus on põhikool ja lasteaed, postipunkt, raamatukogu, muuseum ja tervisekeskus.
Lisaks eestlastele on saar populaarne ka välisturistide, eriti jaapanlaste hulgas. Samas saab saarel olevatelt kohalikelt kuulda ka lugusid, kuidas nende juurde on kindakudumise laagrisse ka Ameerikast tuldud. Selle põhjuseks loomulikult kohalik UNESCO’sse arvatud kultuur. Aastas külastavad saart kümned tuhanded turistid.
Suurimate vaatamisväärsustena on saarel majakas, mis taastati täielikult 2018. aastaks. Lisaks asub saarel muuseum, kus saab tutvuda kohaliku ajalooga. Kindlasti tuleks sisse astuda kohalikesse käsitööpoodidesse ja kohvikutesse.
Rohkem infot valla kohta saab Kihnu valla kodulehelt ja nende eraldi turismilehelt VisitKihnu.
Vaata ka meie viimaseid Kihnu vallast tehtud videosid.