Võistluse „Pärnumaa parim õpilasfirma 2020” parima tulemuse saavutas ÕF KEMIHAKA

Käesoleval aastal ajavahemikus 29.03.2020 – 20.04.2020 virtuaalsena toimunud võistluse „Pärnumaa parima õpilasfirma 2020“ tulemused on selgunud. Parima tulemuse saavutas Pärnu Ühisgümnaasiumi õpilasfirma KEMIHAKA, kes pääses edasi ka üle-eestilisele õpilasfirmade võistlusele, mis toimub 29. aprillil 2020 erikolukorra tõttu samuti virtuaalsena.

Võistlusel said osaleda Pärnumaa gümnaasiumite ja kutsekoolide õpilased, kelle asutatud õpilasfirma on tegutsenud käesoleval õppeaastal ning registreeritud Junior Achievement Eesti õpilasfirmade registris. Võistluse korraldasid Majandusõpetajate ainesektsioon, MTÜ Ettevõtlusharidus Selts, Tartu Ülikooli Pärnu kolledž, SA Pärnumaa Arenduskeskus. Eriolukorrast tulenevalt hinnati sel aastal õpilasfirmade aruandeid ning žürii küsimustele vastamist. Toodete ja firma tegevuse suuline esitlemine publikule ja žüriile jäi sel korral ära.

Kõik õpilasfirmad esitasid žüriile enda tegevusaruanded, mis pidid muuhulgas sisaldama ettevõtte missiooni, toote kirjeldust, finantstulemuste kokkuvõtet ning üldhinnangut õpilasfirma tegevusele. Aruandes soovitati kajastada ülevaadet õpilaste isiklikust ja kogu meeskonna arengust, õnnestumisi ja raskuste ületamist ning muud. Aruande kirjutasid õpilased ise. Hinnatavaks peeti originaalset lähenemist, mis ei kopeerinud eelmiste aastate aruandeid.

Õpilasfirmade aruandeid ja küsimustele vastamist hindas 12-liikmeline eri valdkondade esindajatest koosnev žürii, mida juhtis SA Pärnumaa Arenduskeskuse noorte ettevõtlikkuse ja tööhõive projektijuht Viivika Vilja.

Võistluse ühe peakorraldaja TÜ Pärnu kolledži projektijuhi Mari Suurvälja sõnul andis võistluse elektrooniline korraldus õpilastele hea kogemuse küsimustele vastamisel, kus hindamisel oli võimalik saada maksimaalselt 50 punkti. „Kui vastamise ajast ei suudetud kinni pidada, võis hea töö kaotada konkurentsis oluliselt punkte. Õppisime sellest kõik, see oli hea praktika õppeprotsessi seostamisel tegeliku igapäevase eluga, millest tuntakse puudust üldhariduskooli programmides“, lisas Suurväli.

Võistlustules oli 13 õpilasfirmat, mille valikus leidus erinevaid põnevaid tooteid. Žürii esimehe Viivika Vilja sõnul tõusid käesoleval aastal esile just need firmad, mille tegevuses oli tähelepanu pööratud taaskasutusele ja loodussäästlikkusele.

Esimese koha pälvis taaskasutatud materjalidest käe-, selja- ja õlakotte valmistav Pärnu Ühisgümnaasiumi õpilasfirma KEMIHAKA, koosseisus Kelly-Ly Tomingas, Karoliina Malm, Mihkel Türnpu, Kendra Visnu, Hanna-Ly Aleksandrov, juhendaja Mari Suurväli, mentor Eda Türnpu.

Teise koha saavutas puidust kolmnurkseid riiuleid tootev Pärnu Ühisgümnaasiumi õpilasfirma TriPlix, koosseisus Nele Liis Sams, Carmen Annusver, Kerttu Tõrva, juhandajad Elbe Metsatalu ja Mari Suurväli.

Kolmas koht läks põdrasarvedest võtmehoidjaid valmistavale Pärnu Ühisgümnaasiumi õpilasfirmale AMS, koosseisus Sander Šapkin, Ats Põldmaa, Marko Nurk, juhendaja Mari Suurväli.

Õpilasfirmadele on auhinnad välja pannud Swedbank AS, Estonia Spa Hotels AS, Noored Kooli SA, TÜ Pärnu kolledž, Riigikogu liige Anneli Akkermann ja Pärnumaa Arenduskeskus SA. „Auhinnad loodame noortele üle anda eriolukorra lõppedes“ lausus Suurväli.

Soovime parima tulemuse saavutanud õpilasfirmale KEMIHAKA edu üle-eestilisel võistlusel!

20. aprill 2020

Sarnased uudised