Selgusid Pärnumaa parimad miniettevõtjad 2020

16. märtsile 2020 planeeritud, kuid eriolukorra tõttu ära jäänud Pärnumaa miniettevõtjate festival toimus täna veebipõhise võistlusena “Pärnumaa parim miniettevõtja 2020“, kus Pärnumaa parima miniettevõtja tiitli pälvis Pärnu Vabakooli minifirma Woody Design.

Võistlusel osalesid Pärnumaa mini-minifirmad (5.-6. klass), minifirmad (7.-9. klass) ning ettevõtlusõppe või -ringide raames moodustatud meeskonnad (5.-9. klass). Õpilased esitasid žüriile eelnevalt tutvumiseks esitlused ja tegevusaruanded. Tegevuse suuline tutvustamine toimus täna Zoom rakenduse kaudu, kus igal meeskonnal oli maksimaalselt 15 minutit aega oma ettevõtte ja toote esitlemiseks ning žürii küsimustele vastamiseks.

Miniettevõtjate esitlusi ja aruandeid ning küsimustele vastamist hindas 5-liikmeline eri valdkondade esindajatest koosnev žürii. Žürii tööd juhtis Junior Achievement Eesti programmijuht, mini-minifirmade õppeprogrammi koostaja, ettevõtlusõpetajate koolitaja ja Pärnu Ühisgümnaasiumi, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi ettevõtlusõpetaja, Tallinna 21. Kooli mini-minifirmade juhendaja Elbe Metsatalu. Žürisse kuulusid ettevõtja ning elu armastaja ja Pärnu linna fänn Errit Kuldkepp, Tartu Ülikooli Pärnu kolledži arendusjuht ja Augustiunetuse festivali eestvedaja Gea Kammer, Pärnu noor aktivist ja noorte innovatsioonikeskuse HUUB juht Eerik Hannus ja hulljulge reisija ja Pärnu linnavalitsuse arenguteenistuse ettevõtluse spetsialist Toomas Toodu.

Žürii esimehe Elbe Metsatalu sõnul oli tänane päev äärmiselt põnev ja inspireeriv. „Uus peale kasvav põlvkond on arukas ning ettevõtlikkus on neil veres. Noored on innustavad, lisaks majanduslikule mõtlemisele on neil põhiväärtused paigas. Meeskonnana arvestatakse teineteisega ja toetatakse oma kaaslasi. Selle põhjal otsustades on Pärnumaa ettevõtluse tulevik väga heades kätes“, lisas Metsatalu.

Võistlustules oli 17 meeskonda Paikuse Avatud Noortekeskusest, Pärnu Tammsaare Koolist, Pärnu Ülejõe Põhikoolist, Pärnu Vabakoolist ja Vändra Gümnaasiumist.

Pärnumaa parima miniettevõtja 2020 tiitli pälvinud minifirma Woody Design pälvis võidu ka kategoorias „Parim toode“. Minifirma toodab puidust ise disainitud lõikelaudu ja serveerimisaluseid, tassi- ja küünlaaluseid, võtmehoidjaid. Firma kõige populaarsemaks ja nõutumaks tooteks on kasepahast kausid. Meeskonda kuuluvad 7. klassi õpilased Tristan Erm, Georg Sillat ja Ranol Karotam, juhendaja Maritta Talv. Noortele ettevõtjatele on auhinnad välja pannud OÜ Trimtex Baltic ja noorte innovatsioonikeskus HUUB.

Auhind kategoorias „Särav esitlus“ läks Paikuse Avatud Noortekeskuse Kokandusringile Trühvel, kes toodab käsitöökomme, jäätist ja limonaadi. Meeskonda kuuluvad 7.-9. klasside õpilased Dolores Rabi, Kaur Timusk ja Roger Sadilov, juhendaja Marek Sild. Särava esitluse eest on auhinna välja pannud Port Artur.

Parima müügitöö“ tunnustuse sai Pärnu Ülejõe Põhikooli mini-minifirma Lauda Nitro, toodanguks kõrge kvaliteediga puidust võinoad, pannilabidad ja kuuma alused. Meeskonda kuuluvad 5. klassi õpilased Karl Tomson, Mattias Tolmik, Oliver Püide, Gennet Luhasaar, juhendaja Kristi Suppi. Auhinna on välja pannud LHV Pank.

Kategooria „Parim meeskonnatöö“ võidu viis koju Vändra Gümnaasiumi mini-minifirma Tüdrukud. Kuueliikmeline meeskond toodab seepe ja küünlalühtrid, meeskonda kuuluvad 5. klassi õpilased Kritti Ollino, Annette Tall, Kendra Kullamaa, Miia Marian Raudsepp, Kätriin Järve, Säsil Schulz, juhendaja Silja Enok. Meeskonnatöö auhinna on välja pannud Tartu Ülikool ja Pärnumaa Arenduskeskus.

Auhind kategoorias „Uuenduslik lahendus“ läks Pärnu Ülejõe Põhikooli minifirmale Laborüü, kes kasutas labürindiga võtmehoidjate valmistamiseks kaasaegseid tehnoloogilisi vahendeid ja lahendusi. Meeskonda kuuluvad 7. klassi õpilased Harry Schants, Roland Pedriks ja Kristjan Heinla, juhendaja Kristi Suppi. Auhinna pani välja Eesti Pank.

Tiitli „Keskkonnasõbralik toode“ viib koju Pärnu Ülejõe Põhikooli mini-minifirma Puit ja Kangas, toodeteks puidust võtmehoidjad ja uuesti töödeldud riidest kotid. Meeskonda kuuluvad 5. klassi õpilased Gertrud Vaeno, Annabel Kallikorm, Thomas Kaljula, juhendaja Kristi Suppi. Auhinnad on välja pannud OÜ Mahlametsa, MTÜ Roheliselt Värske Elu MTÜ ja Büroomaailm.

Eripreemia „Särav liider“ läks Pärnu Tammsaare Kooli mini-minifirma Puu meistrikoda juhile Daniel Ivanov’ile. 5. klassi õpilane Daniel, kes esindas võistlusel 4-liikmelist firmat üksinda, paistis silma julge ning läbimõeldud tegevuse ja esinemisega. Auhinna panid välja Tartu Ülikooli Pärnu kolledž, Pärnumaa Arenduskeskus ja Büroomaailm.

Võistlusel osalejate tunnustamine toimub 4. juunil 2020 algusega kell 14.00 Tartu Ülikooli Pärnu kolledži raamatukogus.

 

Foto allikas: MF Woody Design

26. mai 2020

Sarnased uudised