Pärnumaalt läheb üle 100 õpilase Eesti suurimale õpilasfirmade laadale!

Pärnumaal tegutseb 2018/2019 õppeaastal 38 mini- ja õpilasfirmat. Hetkel  tegutseb Eestis kokku 371 mini- ja õpilasfirmat, seega 10% Eesti mini- ja õpilasfirmadest tuleb Pärnumaalt, mis asetab meid kolmandale kohale Harjumaa ja Tartumaa järel.

Pärnumaa õpilasfirmad tegutsevad 7 õppeasutuses. Pärnumaa tublide ettevõtlus- ja majandusõpetajate Elbe Metsatalu, Kristi Suppi, Birgit Peterson ja Mari Suurväli juhendamisel on juba sel laupäeval Eesti õpilasfirmade laadale minemas üle 100 õpilase Pärnu Koidula Gümnaasiumist, Pärnu Ühisgümnaasiumist, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist, Pärnu Ülejõe Põhikoolist ja Sindi Gümnaasiumist.

Pärnumaa Arenduskeskus toetab mini- ja õpilasfirmade tegevusi mentorprogrammi kaudu, mille raames kaasatakse ettevõtjatest mentoreid, korraldatakse erinevaid koolitusi, seminare ja töötube ning ollakse abiks laatade korraldamisel ning seal osalemisel. Pärnumaa Arenduskeskuse noorte ettevõtlikkuse projektijuhi Viivika Vilja sõnul on noored äärmiselt tublid ja hakkajad, kuid arengukohana võiksid õpilased veelgi enam mentorprogammist endale kasulikke mentoreid tööprotsessi kaasata. „Näeme, et õpilasfirmade loomisel on noortel ideid ja tegutsemisindu väga palju, kuid mentori abil oleks võimalik veelgi arendada enda toodet või teenust, suurendada müüki erinevates kanalites või korraldada laiema kõlapinnaga turunduskampaania. Mentor aitab noori mõelda pikemalt ja strateegilisemalt ning lähtuvalt sellest teha edaspidiseid tegevusi veelgi efektiivsemalt.“

 

05. veebruar 2019

Sarnased uudised