Pärnumaa ühistranspordikeskus (PÜTK) pälvis maanteeameti välja antava, Lääne regiooni liiklusohutuse koostööpartneri auhinna

Maanteeamet tunnustab igal aastal liiklusohutuse auhinnaga parimaid koostööpartnereid, et väärtustada isikuid ja organisatsioone, kes on isikliku eeskuju, tööalase või ühiskondliku tegevusega silma paistnud liiklushariduse korraldamise või liiklusohutuse arendamisega. Pärnumaa Ühistranspordikeskusele omistatud tunnustus tuli aasta alguses korraldatud targa bussisõitja koolituse väljamõtlemise ja korraldamise eest.

MTÜ Pärnumaa Ühistranspordikeskuse juht viis 2020. aasta alguses oma väikese tööka meeskonnaga piirkonna koolides läbi tasuta bussiga liiklemise koolitusi, mis toimusid linnaliini bussis aeglaselt sõites. Koolituse eesmärk oli tuletada noortele meelde viisakus- ja ohutusereegleid ning ennetada olukordi, kus bussijuht ei saa sõitjate mõtlematu või ohtliku käitumise tõttu keskenduda sõiduki juhtimisele. Harjutati ohutut bussi sisenemist ja väljumist, tutvuti põhjalikumalt bussi sisemuse ja selles peituvate ohtudega, arutleti ohutusalastel teemadel. Koolituse läbinutele jagati Targa Bussisõitja tunnistus, mis töötati välja koostöös Maanteeametiga. See asutus on oluliselt panustanud liiklusohutus- ja liiklusharidusealasesse tegevusse ühistranspordiga liiklemise valdkonnas.

Maanteeameti Liiklusohutuse auhinda antakse välja alates 2009. aastast. Tunnustuse saajad valis välja Maanteeameti komisjon.

Auhindade jagamise tseremooniat saab järele vaadata siit.

Rohkem infot leiad Maanteameti kodulehelt siit ja Pärnu Postimehe veebist siit

18. detsember 2020

Sarnased uudised