Pärnumaa aasta vabatahtlik: "Oleme päästjad, seega oleme kodukandi jaoks alati olemas."
25. novembril toimus Lottemaal Pärnumaa tegijate tunnustusüritus. Konkurss Pärnumaa tegijad on kõrgeim maakonnapoolne tunnustus ettevõtjatele ja vabakonnale. Konkursi käigus selgitatakse välja enim tähelepanu väärivad ettevõtted Pärnumaa jaoks olulisemates valdkondades, tublimad vabatahtlikud, tegusamad MTÜ-d ning aasta teo tegijad.
Pärnumaa aasta vabatahtlikuks valiti kolm inimest, kellest üks Rasmus Aaslaid. Uurisime Rasmuselt, et kust ta oma aitamise soovi on saanud ning kui palju ta sinna oma aega kulutab.
Palju õnne võidu puhul! Perekond Aaslaid sai eelmisel aastal Pärnumaa tegijate konkursil žürii eripreemia „Särav perekond“ oma vabatahtliku panuse eest kogukonda. See aasta tunnustati sind aasta vabatahtliku tunnustusega. Kas mäletad, et mis vanusest sa vabatahtliku tööga alustasid?
Tänan väga! Aitamise ja vabatahtliku töö pisiku tõi meie perre minu ema juba minu lapseeas. Nooruses kadus aga kahjuks siht silme eest. Pöördemomendiks sai ajateenistus, mille vältel sai selgeks, mis on elus oluline ning see andis mulle julguse teha head. Vabatahtlikuna panustamisega alustasin peale ajateenistust, ülikooli jooksul noorteorganisatsioonides. Vabatahtliku tööga alustasin varsti juba kaheksa aastat tagasi vabatahtliku päästjana. Kaitseliidu liikmena olen panustanud mõned aastad vähem. Kõik see on võimalik tänu minu kallile abikaasale ja perele, kes toetavad mind kõiges, mis ette saab võetud.
Oskad sa öelda, et kui palju sul vabatahtliku tööle kuus tunde kulub?
Tunde arvutada on pigem keeruline, kuna kõik kuud on erinevad. Igal õhtul koju jõudes olen valmis väljakutsele sõitma, kui olen kodukandist kaugemal toetan arvuti vahendusel.
Pärnumaa tegijad tänuüritusel kutsusid sa ettevõtjaid võimalusel vabatahtlikute töösse rohkem panustama. Mainisid mulle, et ainuüksi päästeauto hooldusele kulub aastas tuhandeid eurosid. Kui keeruline on näiteks Sindi Tuletõrje Seltsil erinevaid toetusi saada erasektorist?
Jah, kasutasin võimalust ära, et pöörduda ettevõtjate poole. Minu unistustes võiks vabatahtlik töö olla igas valdkonnas tänatud. Seega ettevõtjad võiksid näiteks vabatahtlikele lubada vaimse tervise päevasid, võimaldada tööajast vajadusel väljasõidul või ennetustöös osaleda. Tasuda vabatahtlike laste lasteaiatasud või muud säärast. Meie vabatahtliku seltsina oleme erasektori poole pöördunud mõnel üksikul korral ja saanud toetust või soodustust. Seda lihtsalt põhjusel, et oleme tegutsemas väga soodsas keskkonnas – Lääne-Eestis. Päästeamet toetab meid mõtete ja vahenditega suurepäraselt, lisaks on Pärnumaal väga hästi töötavad liidud mis toetavad vabaühenduste tegevusi. Tori vald on samuti vabakonna toetamisel hiilgavalt panustanud. Seega jah veoauto hooldus ja remont on kallis, aga meie auto on sõidukorras ja meie seltsing väga hästi hoitud.
Võiduvideos toodi välja, et tänu sinule töötab koostöö vabatahtlike päästjate ja kohaliku omavalitsuse Tori vallavalitsuse vahel nagu õlitud masinavärk. Kas oskad tagamaasid avada, et mida see tähendab? Kas suhtled näiteks vallaga iga nädalaselt ja hoiad tegevustega kursis?
Oleme päästjad, seega oleme kodukandi jaoks alati olemas, olgu siis tarvis üritusi toetada, ennetustegevusi läbi viia või viimases hädas päästeautoga appi tõtata. Tori vallaga suhtleme vajaduspõhiselt, korralisi kohtumisi pigem ei ole. Kuna oleme ühe kandi rahvas, siis räägime poeletis või mänguväljakul 🙂
Kõiki võitjaid ja võiduvideod näeb Pärnumaa tegijate kodulehel.
Uudis avaldati: 10.01.2022