Pärnu linna tehnoloogiapäevad 2019

17.-18.01.2019 toimuvad Pärnumaa Kutsehariduskeskuse, Pärnumaa Arenduskeskuse ja Pärnu Linnavalitsuse koostöös Pärnu linna tehnoloogiapäevad, mis on suunatud Pärnu linna põhikooli ja gümnaasiumiõpilastele. Tehnoloogiapäevadel osalevad õpilased Pärnumaa Kutsehariduskeskuse praktilistes töötubades ning pärast töötube külastavad vastava valdkonna ettevõtteid.

Kui 2017. aastal oli antud projekti kaasatud 10 ettevõtet, siis käesoleval aastal lööb projektis kaasa juba 20 ettevõtet.

Koolide ja ettevõtete koostöö tulemusena saavad õpilased ülevaate kohalikest ettevõtetest, sest tihtipeale puudub noortel ülevaade sellest, millised ettevõtted kodumaakonnas üldse tegutsevad ning mis ametikohtadel on võimalik tööd teha. Ettevõtetes erinevate ametikohtadega tutvudes ning töötubades osaledes saavad noored aimu, kas neile üldse antud eriala meeldib ning mida tuleb õppida, et antud erialal töötada. Praktilisi ülesandeid lahendades seotakse koolis õpitav päriseluga, õpilased mõistavad, miks on koolis erinevaid aineid vaja õppida ning kus neid teadmisi päriselus kasutatakse.

Ettevõtjate poolt vaadatuna on tegemist investeeringuga tulevikku. Läbi oma tegevuste tutvustamise ollakse noortele toeks õige eriala valikul ning sillutatakse teed uute töötajate järelkasvuks. Kui noored teavad, millised võimalused on kodumaakonnas (või Eestis) olemas, on lootus, et pärast õpinguid tullakse oma kodukohta tagasi ning panustatakse piirkonna ja ettevõtluse arengusse.

Täpsem info tehnoloogiapäevade asutuste külastuste kohta SIIT.

 

12. jaanuar 2019

Sarnased uudised