Tiit Hennoste avalik loeng: Meediakeel ja meediameel

Academia Pernaviensise VIII mõttekoda toimub 22. oktoobril kell 16- 18 Pärnu Muuseumi klubiruumis, Aida 3. Kohapeale mahub kuni 25 inimest, võimalus jälgida ka Zoomis.

Seekord peab avaliku loengu keele- ja kirjandusteadlane TIIT HENNOSTE, kes on meediauurijana jälginud eesti trüki- ja netimeedia keele ja meele seisust ja muutumisest viimase kümnekonna aasta jooksul, mida ühendab kvaliteetajakirjanduse kriis. Mõned märksõnad: eluväärtused, uudisväärtused ja klikiväärtused, konfliktid ja vihkamise keel, peavool ja alternatiivmeedia, faktid, faktoidid ja ajakirjanduslik „postmodernism“. Vestlust juhib Margit Raid.

Tiit Hennoste (PhD) on Pärnust pärit Tartu Ülikooli eesti keele vanemteadur, suhtluse- ja tekstiuurija. Ta on viimased kolmkümmend viis aastat uurinud eesti suulist keelt ja suhtlust, eesti kirjanduse ajalugu, ennekõike avangardkirjandust ja modernismi ning meediat, ennekõike trükiajakirjandust. Avaldanud meediast hulga artikleid ja viis raamatut, õpetanud ajakirjanikke, konsulteerinud meediaväljaandeid, teinud kujundusi ajalehtedele ja ajakirjadele, osalenud žüriides ja rahajagamistes.

Registreerimine asub SIIN

Toimumisaeg 22.10.2020 - 22.10.2020
Kell 16:00
Asukoht Pärnu Muuseumi klubis (Aida 3, Pärnu) ja veebis Zoom'is