Pärnumaa noorte inspiratsioonipäev

Üle-eestilise ettevõtlusnädala raames toimub neljandat aastat Pärnumaa noorte inspiratsioonipäev, mis on suunatud Pärnumaa koolide 7.-12. klasside õpilastele ja õpetajatele.

Inspiratsioonipäeva eesmärgiks on suurendada ettevõtlusteadlikkust ning arendada õpilaste ja õpetajate ettevõtlikku eluhoiakut. Inspiratsioonipäeva juhib Laura Kiviselg. Laura on tudeng ja noorsootöötaja, kes on noore aktivistina õppinud, et elust saab läbi ainult positiivsust säilitades.

Päevakava
10.15-11.00 kogunemine ja osalejate registreerimine
11.00-11.45 seminar
11.45-12.15 energiapaus
12.15-13.00 töötoad
13.00-13.30 paus
13.30-14.15 töötoad
14.15-14.30 paus
14.30-15.00 Ettevõtliku kooli edulugude tunnustamine

Inspiratsioonitunni ja töötubade kirjeldused:

Inspiratsioonitund “Unista suurelt, tegutse julgelt ja märka võimalusi enda ümber”
Errit Kuldkepp, Positively Inspiring Lifestyle (Jurmala saal)
Inspiratsioonitunnis jagab Errit lugusid, mis on teda lennutanud kõrgele, siis jälle pihuks ja põrmuks teinud, ning kuidas tõusta taas ja leida see jõud enda seest, julgusest olla haavatav ja küsida abi, kui vaja. Kuidas unistada suurelt ja märgata väikseid samme, mis meid nendele lähemale viivad. Kuidas hooliva, sõbraliku, avatud suhtlemisega avada endalegi uskumatuid uksi ja luua sügavaid sidemeid teistega inimlikult, ausalt ja vahetult.

Töötuba 1 “Lavamõnu – ehk lavalise enesetunde saavutamine” (Jurmala saal)
Sander Rebane, näitleja, mõtleja, aeg ajalt ka kirjutaja
Kuidas olla laval vaba? Avatud? Kohaolev? Kuidas ületada laval tekkivad hirmud ja kuidas ennast usaldada? Kuidas tulla toime hirmude, ärevusega ja kuidas need enda kasuks pöörata? Kuidas on lavaelu ja igepäevane elu omavahel seotud? Antud töötoas loodan läbi isiklike lugude neile küsimustele vastata ja toda “saladuslikku” lavailma veidikene avada ning anda mõista, et tegelikult ei ole see mitte mingisugune kauge ja müstiline püüdmatus.

Töötuba 2 “Ajaplaneerimine – praktilisi nippe ajajuhtimiseks” (Pirita saal)
Kadri Haavandi, Töötukassa Pärnumaa osakond, karjääriinfo spetsialist
Töötoas tutvustatakse erinevaid võimalusi, meetodeid ja nippe oma aja ja elu korrastamiseks. Võta kaasa kirjutusvahend!

Töötuba 3 “Minimalism” (Pärnu saal)
Kai Allikas, MTÜ Eesti Roheline Liikumine
Vähem asju, rohkem elu! Mida rohkem asju meil on, seda kauem veedame koristades, organiseerides ja asju otsides, kuigi selle asemel võiksime tegeleda millegagi, mis meile rohkem meeldib ja rõõmu toob. Minimalism elustiilina pakub struktuuri, kuidas oma elu lihtsustada, jättes alles olulise. Kas tead, mis on Sulle oluline?

Töötuba 4 “Rääma Hackathon” (Paralepa saal)
Joonas Leemet, Pärnu Rääma Põhikooli 9. klassi õpilane
Mart Kimmel, Pärnu Rääma Põhikooli haridustehnoloog ja Ettevõtliku kooli koordinaator
Lühiajaline töötuba, kus tegeleme äpi prototüübi loomisega. Alguse saab kõik ideest, seejärel toimub selle realiseerimine kohalolevate materjalide abil ning lõpuks toimub pitchimine ehk liftikõne kohalolijatele.

Töötuba 5 “Varimajandus ja salakaup” (kohvipausiruum)
Loeng ja praktilised näited varimajandusest ning salakaubast. Maksu- ja Tolliamet

Töötuba 6 Paneeldiskussioon “Kas edukusel on võti?” (Palanga saal)
Oma lugusid jagavad mitmekülgsed ja aktiivsed noored inimesed, kellel on tulnud ületada nii mõnedki eluraskused, tänu millele on nad täna need, kes nad on. Paneeldiskussioonis osalevad Heiko Leesment, Sibyl Vane ja Karoliine Aus, MTÜ Tunne, Naudingufestival Tunne peakorraldaja ja Andres Tölp, Kultuuriklubi Tempel Diskussiooni juhib Laura Kiviselg

Töötuba 7 “ÄPPI, ma ei saa aru!” ( Lahe saal)
Oled oodatud sellesse töötuppa, kui soovid teada saada, milliste äppidega oma igapäeva elu lihtsamaks muuta ja kuidas oma telefon enda kasuks tööle panna. Töötuba on praktiline ja saad kõike enda telefoniga kohe kaasa teha.

Registreerumine on lõppenud. Inspiratsioonipäeval osaleb üle 560 Pärnumaa õpilase ja õpetaja.

Korraldajad: Pärnumaa Arenduskeskus ja Pärnu Linna Noortekogu

Pärnumaa noorte inspiratsioonipäev on kaasrahastatud Pärnumaa Omavalitsuste Liidu, Europe Direct teabekeskus – Pärnumaa ja Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt.

 

Toimumisaeg 08.10.2019 - 08.10.2019
Asukoht Strand SPA & Konverentsihotell