Vändra Alevi Pensionäride Ühenduse aasta on tegevuste mõttes väga tihe
25. novembril toimus Lottemaal Pärnumaa tegijate tunnustusüritus. Konkurss Pärnumaa tegijad on kõrgeim maakonnapoolne tunnustus ettevõtjatele ja vabakonnale. Konkursi käigus selgitatakse välja enim tähelepanu väärivad ettevõtted Pärnumaa jaoks olulisemates valdkondades, tublimad vabatahtlikud, tegusamad MTÜ-d ning aasta teo tegijad.
Pärnumaa aasta vabaühenduse kategoorias sai žürii eriauhinna „Särtsakad kogukonnavaimu hoidjad“ Vändra Alevi Pensionäride Ühendus.
Uurisime ühenduse eestvedajalt Maimu Tuilt nende ühenduse tegevuste kohta.
Palju õnne võidu puhul! Kas žürii eripreemia auhind tuli Teile üllatusena?
Olime rõõmsad, et meid on tähele pandud, aga suur üllatus oli muidugi, et Pärnumaa nii suurte ja säravate Tegijate kõrval olime eripreemiaga märgitud. Üllatus loomulikult.
Kas oskate rääkida Teie MTÜ loomise lugu?
Tegelikult on Vändra Alevi Pensionäride Ühenduse loomise aeg juba 1990. aasta, kui tollased pensioniikka jõudnud kaheksa ärksat inimest eesotsas Urve Sepaga otsustasid luua selle ühenduse. Esialgu oli ühendus registreeritud ettevõtete registris. 28.01.1999. a. üldkoosoleku otsusega otsustati ühendus ümber registreerida ja kanda mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse. Esimene juhatuse esimees Urve Sepa oli ühenduse juhiks 20 aastat.
Palju Teie MTÜ’s liikmeid on?
Täna on meie liikmeskond 72 inimest.
Mis on tähtsamad üritused, mida oma liikmetele korraldate?
Meie tegevus on suunatud eakate huvitegevusele, kehalise ja vaimse võimekuse ja sotsiaalse suhtluse pikemale säilimisele.
Tegutseb memmede rahvatantsurühm “Värten”. Juhendaja Kädi Pärnoja loob eakohaseid uusi tantse, mis pidevalt täiendavad rühma tantsurepertuaari. Esinemisi oli enne kriisi nii Vändras Omatantsupäeval, esinemised jaanitulel, kui Pärnumaa tantsupäeval, oleme oodatud Kabalas nende laulu- ja tantsupeol.
Treener Terje Õiglase käe all püüame säilitada oma füüsilist võimekust iganädalasel tervisevõimlemise ja aeroobika tundides.
Kord kuus saame kokku seltskonnaklubis “Elurõõm”. Klubiõhtuks on alati leitud huvitavaid esinejaid. Enne koroona kriisi algust olid esinemas muusikakooli õpetajad Anastasija Vorlõgina ja Tatjana Sorokina, kes esitasid meeleoluka Ukraina rahvamuusika kontserdi. Igal aastal on meile esinenud Vändra muusikakooli lapsed, teisi esinejaid ümberkaudsetest kogukondadest. Loomulikult käib õhtu juurde tants.
Kas oskate näidet tuua mõnest väga meeldejäävast üritusest?
Suurt huvi on pakkunud korraldatud ekskursioonid Eesti kaunitesse ja huvitavatesse paikadesse. Meeldejääv oli viimane kahepäevane reis Saaremaale, Kihnu reis koos külaskäiguga Kihnu Virvele. Põnev reis oli Narva ja Sillamäe koos Joala etendusega. Reis Peipsi veerele koos laada külastusega jne.
Ekskursioonide kõrval ei saa unustada teatri ja kontserdi väljasõite. Viimane meeldejääv oli etendus Kiidjärvel “Vana Klaver”, kus unustamatu mulje loomisele mängis kaas järv ja kogu loodus, Koidula muuseumi õues “Kihnu Jenka” ja teatrietendused Endlas ja Ugalas, Vanemuiseski.
Võiduvideos mainiti, et annate panuse ka Vändra heakorra tagamiseks. Mis tegevusi selle all mõeldi?
Kodualevi heakorrale aitab igaüks kaasa oma koduaia korrashoiuga, kevadisel Teeme ära talgutel on koos Aianduse seltsiga korrastatud kindel tänavalõik, Käisime korrastamas ka kalmistut ja koos Naisseltsiga hooldame Lilli Suburgi hauaplatsi.
Meie tegemised Vändras ongi koostöös Vändra Naisseltsi ja Aianduse seltsiga, osaleme nende tegemistes ja nemad meie omades, nii saab aasta tegevustest vägagi tihe.
Kõiki võitjaid ja võiduvideod näeb Pärnumaa tegijate kodulehel: parnumaa.ee/tegijad
Uudis avaldati: 24.01.2022