Planeeri oma tulevik mõnusa elukeskonnaga Pärnus

Leia töö- või praktikakoht Pärnu ettevõttes

4 põhjust, miks elada Pärnus

Kas teadsid?

Olulise osa Pärnumaa töövõimalustest pakuvad erinevad tööstusettevõtted. Regiooni suuremad ettevõtted on enamuses rahvusvahelised ning tegutsevad mitmetes riikides.

Oleme seoses Võti Tulevikku karjääriüritusega koondanud kokku Pärnumaa tööandjad, kes ootavad enda juurde tööle ja praktikale hetkel kõrgkoolides õppivaid tudengeid.

Lisaks, kui sa ei tea täpselt, et mis maa see Pärnumaa on, siis allolev video annab ülevaate, mis toimub siin praegu ning mis hakkab juhtuma tulevikus

Play Video

4 põhjust miks elada Pärnus

Aeg

Väikesed vahemaad ja olematud ummikud annavad lisaaega, millal tegeleda hobide, trenni jms asjadega.

Rail Baltic

Tulevikus valmiv Rail Baltic muudab kogu regiooni. Näiteks sõit Tallinna kestab 40 minutit ja Riiga 1 tund.

Soodsam kinnisvara

Pärnumaal on kohaliku keskmise palgaga kinnisvara kättesaadavam kui Tartumaal ja Harjumaal.

Elukeskkond

Lai valik rattateid, puhas loodus ja merelähedus on asjad, mida paljud kohalikud oskavad hinnata.

Play Video

Pärnus tegutsevad 

Ettevõtted

Pärnu Haigla SA

Sihtasutus Pärnu Haigla on Pärnumaa ja osaliselt ka Lääne- , Saare– ja Hiiumaa elanikke teenindav keskhaigla, mis osutab ööpäevaringset ambulatoorset ja statsionaarset eriarstiabi.

Lisaks tuleb haiglal teenindada Pärnut kui turismi-ja kuurortlinna külastavaid sise- ja välisturiste, kelle arv suveperioodil ületab 300 000. 

Pärnu Haigla on Pärnumaa suurim tööandja, kus töötab üle 1500 inimese.

Statsionaarsetes osakondades on 360 litsentseeritud profiilset voodikohta, millel ravitakse aastas kuni 15 000 haiget. Tehakse üle 8000 operatsiooni. Sünnib ligi 1000 ilmakodaniku. Arstlikke erialasid on üle 30 ja ambulatoorseid visiite tehakse aastas üle 200 000. 

Keda ootame meeskonda?

Ootame oma meeskonda tööle ja praktikale meditsiinifüüsikuid, meditsiinitehnika insenere, haigla infosüsteemide arendusspetsialiste, IT spetsialiste ning muidugi kõikide meditsiiniga seotud erialade esindajaid, kellel on huvi arendada oma oskusi ja teadmisi erinevates protsessides ning aidata pakkuda meie klientidele kvaliteetset teenust.

Tekkis huvi? Võta ühendust läbi alloleva kontakti.

Metsä Wood Eesti AS

Metsä Wood on üks Euroopa juhtivaid töödeldud puidust toodete valmistajaid. Toodame väärtuslikust palgipuidust keskkonnasõbralikke tooteid ehitus- ja transporditööstusele, mis on mõlemad megatrendidest juhitud tulevikuärid. Meie põhitooted on Kerto® LVL, kase- ja kuusevineer ning töödeldud saematerjal. Materjalitõhusad puidust tooted seovad süsinikku ja mängivad kliimamuutustega võitlemisel olulist rolli.

Metsä Wood kuulub Metsä Groupi kontserni, mis tegutseb 30 riigis pakkudes tööd 9500 inimesele.

Pärnus asuv Metsä Woodi tehas valmis 2018. aastaks ehk tegemist on päris uue tehasega.

Pärnu tehase kogupindala on 28 000 m2 ja tootmisvõimsus 50 000 kuupmeetrit aastas. Meie meeskonnas töötab ligi 200 spetsialisti, kellest umbes 10% on administratiivtöötajad.

Keda ootame meeskonda?

Praktikahuvilisi, kes soovivad oma õpitud teadmisi praktiseerida tehnilise planeerimise, tootmisplaneerimise, tehase üldjuhtimise ja tööturvalisuse valdkonnas.

Tekkis huvi? Võta ühendust läbi alloleva kontakti.

Wendre AS


Wendre Group on üks Euroopa suurimaid voodipesutoodete tootjaid, millel on oma tootmisüksused Eestis ja Poolas ning mille aastane tootmisvõimsus on 18 miljonit tekki ja patja ning 600 000 voodit ja madratsit.

Wendre müügikäive on 126,5 miljonit eurot, kontsernis leiab tööd umbes 700 töötajat. Müük enam kui 25 riigis üle maailma, 3 tootmisüksust ja 5 müügibürood Euroopas. Hotellidele, laevadele ja tervishoiule mõeldud voodipesutooted on loodud konkreetseid nõudeid silmas pidades. Professionaalsetes voodipesutoodetes on esikohal tuleohutus, magamismugavus, vastupidavus ja lihtne hooldamine.

Wendre Group pöörab tähelepanu keskkonnasäästlikkusele ja rakendab oma töös tehnoloogiaid, mis võimaldavad taaskasutada tootmisjääke kuni 95% ulatuses. Materjalide ja teenuste ostmisel peame alati silmas keskkonnamõju.

Oleme tõelised magamise eksperdid ning ootame teid soojalt inspireerivasse unistuste maailma, kus saate tunda end turvaliselt ja lõõgastununa.

Keda ootame meeskonda?

Ootame oma meeskonda praktikale õmblejaid, laotöötajaid, tootearendajaid, tehnolooge, samuti kontorisse erineva valdkonna spetsialiste (personalispetsialist, juhiabi, klienditeenindaja, turundusspetsialist), kellel on huvi arendada oma oskusi ja teadmisi erinevates protsessides ning aidata pakkuda meie klientidele kvaliteetset toodangut ja teenust. Meie aktiivsed tööpakkumised leiad meie kodulehelt.

AQ Lasertool OÜ
AQ Components Kodara OÜ

AQ Lasertool OÜ on Rootsi kontserni AQ Group tütarettevõte, mis alustas tegevust 2003 aastal. Ettevõte tegeleb metallist komponentide ja koostude tootmisega auto- ja energeetikatööstuses ja siin töötab ligi 300 töötajat. 99 % meie ettevõtete toodangust on eksport.

AQ Components Kodara OÜ on Rootsi kontserni AQ Group tütarettevõte, mis alustas tegevust 2003 AQ Lasertool OÜ osana ja juriidilise eraldiseisva ettevõttena tegutseb alates 2022. Ettevõte tegeleb metallist komponentide ja koostude toomisega energeetika- ja rongitööstuses. 99 % meie ettevõtete toodangust on eksport.

Pakume ainulaadset võimalust end tõestada rahvusvaheliselt tuntud ja hinnatud ettevõtetes. Meie juures on Sinu mentoriteks/kolleegideks oma ala tippspetsialistid.

Panustame rohelise energia tootmisesse, sest meie tooted on osaks tuulegeneraatorite või päikeseparkide töös. Meie inseneride tehniliste teadmiste ja lahenduste toel toimub maailmatasemel klienditoodete konstrueerimine ning kujuneb välja lõpptoote disain.

Keda ootame meeskonda?

Ootame enda juurde tööle ja praktikale insenere ning tootmistehnolooge/spetsialistide.

Tekkis huvi? Võta ühendust läbi alloleva kontakti.

Scanfil OÜ

Oleme üle 40-aastase elektroonikatootmise kogemusega globaalse haardega meeskond.

Scanfil on usaldusväärne tootja ja tarnija elektroonikatööstuse kõige nõudlikumatele klientidele, pakkudes integreeritud teenust alates toodete kujundamisest kuni valmistamise ja logistika terviklahendusteni. Anname elu tehnoloogiatele, mis liigutavad ookeanilaevu, tuuleparke, kõrghoonete lifte. 

Oma töös keskendume jätkusuutlikkusele ja inimkesksele juhtimisele, rahvusvahelise ettevõttena leiame uusi võimalusi kogemuste arendamiseks, pakkudes samas kindlust arenevas ja muutuvas maailmas.

Inspireeriv töökeskkond ja motiveerivad töökaaslased toetavad igaühe individuaalset arengut ning heaolu meie meeskonnas.

Keda ootame meeskonda?

Ootame oma meeskonda tööle ja praktikale insenere, kellel on huvi arendada oma oskusi ja teadmisi erinevates tootmisprotsessides ning aidata pakkuda meie klientidele kvaliteetset toodangut.

Tekkis huvi? Võta ühendust läbi alloleva kontakti.

OSHINO Electronics Estonia OÜ

2005. aastal asutatud OSHINO Electronics Estonia OÜ põhitegevusala on elektroonikatoodete tootmine ja turustamine. Pärnus tegutsev ettevõte, mis on juba pea kaks aastakümmet tootnud salongivalgustuslahendusi Rolls-Royce’i, Bugatti, Bentley, Jaguari ja Volkswageni autodele, on oma valdkonnas sama tuntud ja tunnustatud kui Eestis asutatud Skype või Wise IT-maailmas.

Arendame ligi 100 protsenti oma toodetest Suurbritannia, Saksamaa ja Jaapani autotööstustele. Kuigi OSHINO Electronics Estonia on tuntud eelkõige autotööstuse valgustuslahenduste pakkujana, moodustab see praegu vaid 30 protsenti ettevõtte tootmisportfellist.

Lisaks autode sisevalgustuslahendustele toodame saunade elektroonikatooteid, bussipiletite validaatoreid, trükkplaadi kooste pakirobotitele ja autode kiirelektrilaadijaid.

OSHINO Electronics Estonia emaettevõte on Saksamaal registreeritud Oshino Lamps GmbH.

Meie juures töötab rohkem kui 70 töötajat ning oleme tunnustatud peresõbraliku tööandja hõbemärgisega ja Pärnumaa koolitaja tiitliga, – ettevõttes on levinud mõttelaad, et koolitatud töötaja on motiveeritud töötaja.

OSHINO Electronics Estonia omab Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksi Hõbemärgist.

2022. aastal valiti meid Pärnumaa Karuks. Tegemist on Pärnumaa ettevõtluse peaauhinnaga. Võitja valitakse viimasel ajal märkimisväärseid tulemusi saavutanud ja silmapaistnud Pärnumaa ettevõtete seast.

Keda ootame meeskonda?

Ootame oma meeskonda tööle elektroonika tootearendusinseneri ja protsessiinseneri. Tööpakkumistega saad tutvuda vajutades huvipakkuva töökoha peale. 

Tekkis huvi? Võta ühendust läbi alloleva kontakti.

NOTE Pärnu OÜ

NOTE Pärnu OÜ on Pärnus asuv 1992. aastal loodud tootmisettevõte, kus valmivad kraanade ja rasketehnika raadiojuhtimissüsteemid, erinevad toiteallikad ja akulaadijad tööstus- ja telekommunikatsioonisektorite ettevõtetele, elektriarvestid, endoskoobid, valve- ning tulekahjusüsteemid ning raadioside- ja mobiiliühendusseadmed.

Meie kliendid kuuluvad peamiselt tööstussektorisse. 

NOTE Pärnu OÜ kuulub NOTE gruppi, mis on on rahvusvaheline Põhja-Euroopa tootmis- ja logistikapartner, kelle peamiseks tegevusalaks on elektroonikal baseeruvate toodete tootmine.

NOTE tootmisüksused asuvad lisaks Eestile veel ka Rootsis, Soomes, Suurbritannias ja Hiinas. NOTE grupis on töötajaid kokku 1200.

NOTE Pärnus OÜ’s töötab 270 töötajat. 2021. aastal valiti meid Pärnu linna aasta ettevõtteks.

Keda ootame meeskonda?

Pakume praktikakohti eelkõige insenertehnilises valdkonnas, kus on võimalus tutvuda ning kaasa lüüa erinevate protsesside arenduses. 

Tekkis huvi? Võta ühendust läbi alloleva kontakti.

Trimtex Baltic OÜ

Spordirõivaid arendav ja tootev Trimtex Baltic OÜ asutati Eestis 2008. aastal. Kaubamärk Trimtex on loodud Norra pereettevõttes aastal 1976. Ettevõtte klientideks on spordirõivaste kõrget kvaliteeti hindavad spordiklubid, ettevõtted ning harrastussportlased. Trimtexi spordirõivaid on näha ka maailmameistrivõistlustel ja olümpiamängudel. Trimtexi põhiline väärtus kliendile on eritellimusel loodud disainilahendused – pea kogu toodang trükitakse selliste kujundite ja värvidega, nagu klient soovib. Piiriks saab olla vaid kasutajate kujutlusvõime.

Toodete osas on spetsialiseerutud spordialadele nagu triatlon, orienteerumine, jalgrattasõit ja suusatamine. Enamus sihtgrupist on välitingimustes sportivad inimesed, kes hindavad kõrgelt looduses veedetud aega. 

Loodus ja keskkond on ettevõttele südamelähedased. Sellega seonduvalt on erilise tähelepanu all ümbertöödeldud materjalid ja nende kasutamine toodetes. Seetõttu on paljud tooted kollektsioonis Clean Grit märgisega.

Soovime oma tegudega näidata, et Eestis on võimalik arendada ning valmistada maailma tipptasemel spordirõivaid, mis viivad sportlike eesmärkide täitumiseni. 

Töötajatele pakub loomingulist ning ergonoomilist töökeskkonda 2017. aastal omanike investeeringuna valminud ligi 6000 m2 suurune hoone Loode-Pärnu tööstuskülas.

Ettevõttes töötab 90 töötajat, kellest ligi pooled on omandanud erialase hariduse. Väärtustame töötajate arengut nii õpingutes kui ka täiendkoolituste pakkumise näol.

Keda ootame meeskonda?

Kui sind kõnetab õmblustehnoloogia, materjalide tehnoloogia ning graafiline ja tehniline disain, siis oled oodatud meie meeskonda praktikale või teostama uurimustööd. Omalt poolt pakume nii tuge kui ka praktiliste oskuste omandamist koostöös mentoriga.

Tekkis huvi? Võta ühendust läbi alloleva kontakti.

Alise Technic OÜ

Alise Technic OÜ pakub allhankena tootmisteenuseid metallist komponentide ja koostude valmistamiseks, kasutades selleks laia valikut kaasaegseid töötlemistehnoloogiaid ja arvutiprogrammjuhtimisega seadmeid.

Meie ettevõttel on aastatepikkune koostöökogemus erinevates tööstusharudes tegutsevate klientidega (masinaehitus, transport, kommunikatsioon, elektrienergia tootmine, ehitus, mööblitööstus ja tööstusseadmed) Skandinaavias, Balti riikides ja Saksamaal. Alise Technicu põhiklientide suurus varieerub väikeettevõtetest rahvusvaheliste suurkontsernideni.

Ettevõte on tegutsenud Pärnus aastast 2000, tänaseks juba 23 aastat, pidevalt arenedes ja investeerides uuemasse tehnoloogiasse. Plaanime sama jätkata ka järgnevatel aastatel, et olla Pärnumaal parimate tööandjate seas, luua uusi töökohti ning oma oskustega pakkuda klientidele kasulikke lahendusi.

Keda ootame meeskonda?

Ootame oma meeskonda nii tööle kui ka praktikale insenere, tootmistehnolooge ja spetsialiste kes huvituvad metallist ning selle töötlemise võimalustest.

Tekkis huvi? Võta ühendust läbi alloleva kontakti.

Gren Eesti AS

Gren on Põhja-Euroopa energiaettevõte, mis keskendub puhtale energiale. Me usume, et see, mis on hea keskkonnale, on kasulik ka inimestele, ühiskonnale ja ettevõtetele. Me arendame ja pakume lahendusi, mis ulatuvad jätkusuutlikust kaugküttest kuni taastuv- ja tööstusenergia lahendusteni, et rahuldada klientide ja kogukondade igapäevased energiavajadused.

Pakume tulevikuvaatega energialahendusi ja aitame kaasa tulevastele põlvkondadele parema ja jätkusuutlikuma elukvaliteedi loomisele juba täna. Sest me ütleme julgelt vabandustele “ei” ja tegutsemisele “jaa”.

Gren tegutseb hetkel Eestis, Lätis, Leedus, Soomes ja ja Ühendkuningriigis, kuid meil on ambitsioonikad kasvuplaanid ning otsime aktiivselt nii uusi tõhusaid energialahendusi kui ka kasvuvõimalusi äri laiendamiseks.

Pärnus ja Tartus toodame koostootmisjaamades elektrit ja soojust ning jahutusjaamades jahutust ning varustame kliente energiaga Pärnus, Tartus ja Kohtla-Järve-Jõhvi piirkonnas ja pakume üle Eesti energiateenuseid tööstusettevõtetele.

Meie tugevus on meie inimesed. Meie kogenud kolleegid ootavad Sind töökollektiivi, kus valitseb ühtekuuluvustunne, arenguvõimalused ja kaasaegne töökeskkond koos tipptasemel ohutusega. Kasvule ja uuendustele orienteeritus toob meie meeskonda parimaid talente.

Keda ootame meeskonda?

Ootame oma meeskonda nii tööle kui ka praktikale insenere, keda kõnetavad energiasektori uuendused. Omalt poolt pakume nii põnevaid väljakutseid kui ka tuge praktiliste oskuste omandamisel. Ühine meiega, et viia ellu tulevikuvaatega energialahendusi juba täna!

Tekkis huvi? Võta ühendust läbi alloleva kontakti.

Ruukki Products AS

Ruukki tarnib terasepõhiseid ehitustooteid ja -teenuseid katuste ning seinte kestlikuks ehitamiseks. Meil töötab pea 1500 inimest ning meil on 11 spetsialiseerunud tehast kümnes Euroopa riigis.

Oleme pärit Põhjamaadest ja oleme osa SSAB-st, kellega jagame väärtusi. Meil on pikk terasetöötlemise ja ehitustööstuses osalemise kogemus. SSAB on Põhjamaades ja Põhja-Ameerikas paiknev teraseettevõte, millel on töötajaid rohkem kui 50 riigis. SSAB aktsiad on noteeritud Nasdaq Stockholmi börsil ja Nasdaq Helsingi börsi lisanimekirjas.

Ruukki Baltikumi organisatsioonis on 212 töötajat, 2 tehast Eestis (Pärnus), 1 tehas Leedus ja 14 müügikontorit.

Liigume süsinikuneutraalsete ehitusmaterjalide suunas.
Meist saab 2026. aastal esimene fossiilivabast terasest katusetoodete ja terasepõhiseid ehitustooteid pakkuv ettevõte. Need tooted vähendavad meie tegevusega kaasnevaid süsinikuheiteid umbes 85% võrra.

Ruukki strateegiline eesmärk on olla kõrge sooritusvõimega organisatsioon (high performing organization), mille keskmeks on pidev parendus/arenduskultuur. Et selles edukas olla, vajame pühendunud ja kaasatud töötajaid.

2020. aastal valiti meid Pärnu linna aasta ettevõtteks.

Keda ootame meeskonda?

Ootame suveks praktikale tudengit, kes õpib ehitiste projekteerimise ja ehitusjuhtimise, arhitektuuri või tootearenduse ja robootika erialal.

Tekkis huvi? Võta ühendust läbi alloleva kontakti.

Rapala Eesti AS

Rapala VMC grupp on maailma juhtiv kalastustarvikuid tootev ettevõte ning ülemaailmne turuliider lantide, kolmikkonksude ning kalapüügiga seotud nugade ja tööriistade vallas. Kontsernil on tugev globaalne positsioon ka teistes kalastustarvikute kategooriates ning Rapala VMC turustusvõrk on kalastustarvikute müüjatest suurim.

Peamised tootmisüksused asuvad Soomes, Prantsusmaal, Eestis ja Ühendkuningriigis. Rapala VMC grupi brändiportfelli kuuluvad valdkonna juhtiv kaubamärk Rapala ja teised ülemaailmsed kaubamärgid nagu VMC, Sufix, Storm, Blue Fox, Luhr Jensen, Williamson, Dynamite Baits, Mora Ice, StrikeMaster, Marttiini, Peltonen ja 13 Fishing väljaspool USA kui ka Okuma Euroopas.

Grupp, mille 2021. aasta müügitulu oli 294 miljonit eurot, annab tööd ligikaudu 1800 inimesele ligikaudu 40 riigis. Rapala VMC Corporationi aktsia on noteeritud ja sellega kaubeldakse Nasdaq Helsingi börsil alates 1998. aastast

Rapala Eesti AS on Rapala VMC Grupi tütarettevõte Eestis. Rapala Eestis töötab täna 500 töötajat ja me opereerime 45 000 m². Peamisteks töödeks on voblerite valmistamisega seotud tööoperatsioonid, fileerimis – ja jahinugade valmistamine ning jääpuuride koostamine. Pärnus valmistatud Rapala ja Marttiini tooteid müüakse üle maailma, näiteks üks suuremaijd edasimüüjaid on Walmart.

Keda ootame meeskonda?

Saame pakkuda praktikavõimalusi järgnevatel ametipositsioonidel: 

  • Materjalitehnoloogia
  • IT-süsteemide arendus/haldus
  • Tehniline joonestaja
  • Mehaanika insener
  • Robootika

Tekkis huvi? Võta ühendust läbi alloleva kontakti.