fbpx

Sign In

Toimub kontsert, avatud kohvik

Suurejõe Rahvamaja

Toimub Maal Elamise Päeva kontsert. Esineb bluegrass muusikat mängiva ansambli “ROBIROHI”.

Kontsert toimub Suurejõe rahvamajas kell 17.00 – 18.30. Avatud kohvik Cubanelle. Pilet 7€, õpilastele ja pensionäridele 5€.

Suurejõe küla valiti 2022. aastal Pärnumaa aasta külaks, seega hea võimalus tutvuda Pärnumaa aasta külaga.

Robirohi

Robirohi on 5-liikmeline ansambel Tallinnast, kes mängib akustilistel keelpillidel (ehk näppepillidel) bluegrass (ehk traditsioonilise kantri laadset) muusikat.

Vaatamata võõrapärasele nimetusele on bluegrass-muusika meie kultuuriruumile küllaltki lähedane, kuna see kui üks kantrimuusika haru on kokku”keedetud” segu Ameerika asunike muusikatest: Euroopast väljarännanud tõid kaasa oma rahvamuusika (iiri, šoti, inglise, hollandi, saksa, rootsi,…), mida sealmaal kutsutakse “old-timey” stiiliks, ning mis on segunenud mustanahaliste muusika mõjutustega bluesi, gospeli ning spirituaalide näol.

Robirohi mängib traditsioonilist ja meloodilist bluegrassi / akustilist kantrit, repertuaaris on hulgaliselt vaimulikke ehk gospellaule, rahvalikke palasid ja swingihõngulist kantrit. Kasutavad nad ka palju vanu ingliskeelseid tõlkelugusid ning eesti kiriku lauluraamatu palasid. Võimalikult suures osas on laulud kodumaa publikule eesti keeles, ameerika ja rootsi päritolu viiside sekka kõlab ka mitmeid oma eesti rahvalikke laule.

 

Mis siin toimub?